LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWszystkie artykuły
Artykuły

Rozwiązania logistyczne dla firm

Wybór artykułów w temacie: Logistyka (więcej czytaj w naszej gazecie. Zamów prenumeratę)
18 października 2023 r.

17. edycja targów SOLUTRANS, która odbędzie się od 21 do 25 XI 2023 r. w Centrum Wystawowym Lyon Eurexpo, zapowiada się jako strategiczne spotkanie dla wszystkich graczy w sektorze transportu drogowego. Targi, które już w czerwcu wyprzedały całą powierzchnię ekspozycyjną zgromadzą największych światowych graczy.

więcej
12 lipca 2023 r.

W czerwcu 2023 roku, oddział Raben Logistics Polska w Częstochowie przeniósł się do nowego obiektu w centrum logistycznym Hillwood Polska blisko biegnącej z północy na południe Polski drogi krajowej nr 91, zajmując tam 5 100 mkw powierzchni magazynowej i biurowej.

więcej
16 czerwca 2023 r.

Covid-19 wymusił daleko idące zmiany w funkcjonowaniu łańcucha dostaw. Obecnie, gdy świat wkracza w erę post-covidową, warto zadać sobie pytanie, które z rozwiązań wprowadzonych w czasie kryzysu pozostaną z nami w dłuższej perspektywie. Eksperci z AsstrA dzielą się swoimi przemyśleniami na temat istotnych zmian w branży logistycznej.

więcej
4 maja 2023 r.

Oddział Raben Logistics Polska we Wrocławiu oferuje teraz nowe możliwości dystrybucji międzynarodowej z elastycznymi i indywidualnie dostosowanymi rozwiązaniami dla klientów. Przykładem jest szyta na miarę dla jednego z klientów oddziału realizacja serwisu dostaw w ciągu 24h na całe Węgry, Austrię i Słowację.

więcej
13 marca 2023 r.

Nowy kontroler ABLOY CUMULUS umożliwia rozbudowę szerokiej gamy produktów o sterowanie mobilne. Kontroler z Bluetooth® pozwala firmom z branży logistyki, obsługę zamków elektrycznych lub innych elektronicznych urządzeń do blokowania drzwi, bram i szlabanów za pomocą aplikacji mobilnej.

więcej
10 lutego 2023 r.

Inwazja na Ukrainę wstrząsnęła łańcuchami dostaw. Niektóre towary przekierowano na inne szlaki handlowe, inne wymagały całkowitej rewizji schematów dostaw. Globalne zakłócenia mocno wpłynęły na handel.

więcej
3 lutego 2023 r.

Uczestnicy łańcuchów dostaw są narażeni na ryzyko zakłóceń z powodu czynników prawnych, środowiskowych, politycznych, czy społecznych. Dział analityczny w AsstrA wymienia okoliczności, które wpłynęły na logistykę w drugiej połowie 2022 r.

więcej
19 stycznia 2023 r.

Konsumenci oczekują od sklepów internetowych sprawnej dostawy, profesjonalnej obsługi oraz bezproblemowych zwrotów czy wymiany produktów. Za tym wszystkim stoi profesjonalny zespół specjalistów oraz strategiczne podejście do procesów logistycznych e-commerce. Na czym polega logistyka e-commerce?

więcej
27 grudnia 2022 r.

Pandemia, wysoka inflacja, rosnące ceny materiałów i wykonawstwa, a w konsekwencji wzrost wyjściowych stawek czynszu to elementy, które dotyczyły sektora magazynowego w 2022 r. Pomimo trudności rynek logistyczny i przemysłowy ma stabilne fundamenty i dynamicznie się rozwijał.

więcej
2 grudnia 2022 r.

DB Schenker otworzy w przyszłym roku nową placówkę w Pradze. Magazyn o wysokim stopniu automatyzacji poszerzy możliwości logistyczne firmy i skróci czas dostawy. Oprócz operacji detalicznych, nowe centrum dystrybucyjne będzie również odpowiedzialne za działalność w zakresie handlu elektronicznego B2C, w tym za rozbudowany obszar usług dodanych, odpowiadający zapotrzebowaniu na popularne wśród konsumentów, spersonalizowane produkty.

więcej
26 lipca 2022 r.

Operator kurierski wdraża program Climate Protect i do 2045 roku chce osiągnąć klimatyczną neutralność. Strategia całej Grupy GLS skupia się na stopniowej redukcji CO2 m.in. dzięki ekologicznej flocie, korzystaniu z OZE i codziennym działaniom wszystkich pracowników i partnerów GLS na całym świecie.

więcej
23 lipca 2022 r.

Pandemia Covid-19 wymusiła skracanie łańcuchów dostaw, w następstwie czego sektor magazynowy rośnie w zawrotnym tempie. Rozwój e-commerce, zwiększenie natężenia nearshoringu (przenoszenia produkcji bliżej Europy) oraz przechodzenie do modelu just-in-case (zarządzanie zapasami w magazynie) umacniają dalszy rozwój branży.

więcej
10 lipca 2022 r.

DB Schenker, jeden z wiodących, globalnych dostawców usług logistycznych, ponownie otworzył terminal logistyczny w Tilburgu w Holandii. Po modernizacji rozpoczętej w 2021 roku, obiekt został wyróżniony przez Deutsche Bahn jako 50. zielony terminal DB Schenker. Ekologiczne terminale są częścią opracowanej przez DB Schenker zintegrowanej koncepcji, która zapewnia energooszczędną eksploatację, niską emisję dwutlenku węgla i wysoki komfort dla pracowników.

więcej
29 czerwca 2022 r.

Na przestrzeni ostatniej dekady zarówno eksport z Unii Europejskiej do Chin, jak i import z Państwa Środka do UE odnotowuje wzrosty. Jednak widoczna nierównowaga między sprowadzaniem towarów a ich wywozem przyczyniła się do piętrzenia pustych kontenerów czekających na powrót do Azji.

więcej
21 czerwca 2022 r.

Liczba ludności wzrasta średnio o 81 milionów rocznie. Tak gwałtowny wzrost bezpośrednio wpływa na zwiększenie ilości przewozów. Według Międzynarodowego Forum Transportowego (ang. International Transport Forum – ITF) oraz Międzynarodowej Rady Czystego Transportu (ang. International Council on Clean Transportation – CCT) w ciągu najbliższych 30 lat wolumen drogowych przewozów towarowych wzrośnie o 300%.

więcej
20 kwietnia 2022 r.

Międzynarodowa grupa firm logistycznych AsstrA-Associated Traffic AG poinformowała o wynikach swojej pracy za rok 2021.

więcej
10 marca 2022 r.

W ostatniej dekadzie nastąpił wyraźny rozwój punktów przeładunkowych, a zwłaszcza centrów dystrybucyjnych. Powierzchnie magazynowe w Polsce z 2,14 mln m² w 2012 r. już w pierwszej połowie 2022 dobijają do 25 mln m². Jednak spowodowany pandemią boom na e-commerce zmienił sposoby dystrybucji i obsługi towarów. Dla efektywniejszego kompletowania i pakowania ładunków dedykowane magazyny zostały rozplanowane na nowo.

więcej
15 lutego 2022 r.

Szybka i bezpieczna transmisja danych nabiera coraz większego znaczenia w logistyce. Istniejąca infrastruktura komunikacyjna jest tego podstawowym warunkiem. Aby sprawdzić, w jakim stopniu niezawodne są różne sieci komunikacyjne, naukowcy z Fraunhofer Institute for Material Flow and Logistics (IML) połączyli siły z DACHSER i Europejskim Stowarzyszeniem Palet (EPAL), aby przeprowadzić ogólnoeuropejskie badanie. W tym celu wyposażyli 50 europalet EPAL w trackery i wysłali je w podróż po Europie.

więcej
8 lutego 2022 r.

Akwizycje, zrównoważony rozwój i podsumowanie 90 lat działalności – te wątki zdefiniowały działalność Grupy Raben w minionym roku. Inwestycje, innowacje i wyróżnienia dopełniają obraz dokonań jednej z czołowych firm logistycznych w Europie, która nie tylko oparła się pandemii, ale także znalazła w niej szanse na dalszy rozwój.

więcej
11 stycznia 2022 r.

Przewaga informacyjna, szybkie przetwarzanie danych i analizy – to kluczowe elementy, dzięki którym firmy logistyczne mogą reagować na nieprzewidywalne zakłócenia, unikając opóźnień i utraty zysków. Nieocenione są w tym technologie chmurowe, których wykorzystanie zwiększa wydajność łańcuchów dostaw i zapewnia przewagę konkurencyjną. W jaki sposób przewoźnicy mogą je wykorzystywać i jakie korzyści przynoszą logistyce chmury?

więcej
1 grudnia 2021 r.

Analizując obecną sytuację, należy pamiętać, że 2/3 światowego handlu odbywa się drogą morską. Bez względu na to czy chcemy kupić trampki, lalkę, podzespoły do komputera czy telefon większość z tych rzeczy została wyprodukowana w Chinach w całości albo chociaż ich komponenty. Przeniesienie praktycznie całej światowej produkcji do Chin zaczyna odbijać się zarówno producentom jak i konsumentom czkawką.

więcej
18 listopada 2021 r.

Pierwszy pociąg kontenerowy z chińskiego Chongqing do niemieckiego Duisburga odjechał 19 marca 2011 r., dokładnie 10 lat temu. Trasa wynosiła 11 000 km, a czas transportu 16 dni. W ciągu kolejnego dziesięciolecia z Chin do Europy i z powrotem przejechało ponad 33 000 pociągów kontenerowych.

więcej
12 listopada 2021 r.

Odprawy zdalne to odprawy celne bez fizycznej obecności agencji celnej, wykonywane na odległość. W ciągu ostatniego roku, między innymi ze względu na obostrzenia związane z pandemią, znacznie zyskały na popularności. Cyfryzacja systemów celnych sprawia, że cały proces odprawy uległ nie tylko usprawnieniu, ale też przyniósł wymierne oszczędności dla klientów.

więcej
9 listopada 2021 r.

100% zielonej energii staje się rzeczywistością w magazynach i biurach Grupy Raben. A to wszystko na mocy siedmioletniego kontraktu, który firma podpisała właśnie z należącą do Grupy PGE spółką PGE Obrót. Zgodnie z umową w Polsce powstaną dedykowane dla operatora logistycznego farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 35 MWp.

więcej
1 listopada 2021 r.

Gospodarka światowa ponownie nabiera rozpędu. Gwałtowny wzrost popytu trzeba jednak pogodzić nie tylko z trwającą pandemią, ale też z coraz większym niedoborem materiałów. Stanowi to historyczne wyzwanie oraz prawdziwy test dla globalnych sieci i łańcuchów dostaw. Jednocześnie już wiadomo, że rozwiązaniem nie może być całkowite odejście od globalizacji.

więcej
22 października 2021 r.

VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki już za pasem. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wydarzenie odbędzie się w Warszawie w dniach 3-5 XI 2021. AsstrA Associated-Traffic AG zaprasza Klientów i Partnerów na stoisko D17 zlokalizowane w hali wystawienniczej nr 1.

więcej
16 października 2021 r.

Z końcem lipca 2021 magazyn AsstrA w Błoniu k. Warszawy uzyskał pozwolenie na prowadzenie magazynu czasowego składowania. Optymalizacja procesów logistycznych ułatwi Klientom importową i eksportową odprawę celną przewożonych towarów oraz przygotowanie dokumentów.

więcej
13 października 2021 r.

Logistyka stale się rozwija, podobnie jak wymagania wobec pracowników branży. Nieustanna inwestycja w kształcenie przyszłych specjalistów i menedżerów jest więc ważna dla każdego poważnego gracza na rynku. W tym roku do programu stażowego firmy Dachser przystąpiło w Niemczech 583 praktykantów i 30 studentów. W Polsce swoją przygodę z Dachser tej jesieni rozpocznie 14 stażystów.

więcej
7 września 2021 r.

Zmiany technologiczne nie omijają branży portowo-logistycznej. Wdrażane innowacje w europejskich portach morskich obejmują nowe systemy IT w Rotterdamie oraz Antwerpii. Zwalnianie kontenerów odbywa się na podstawie weryfikacji tożsamości.

więcej
1 września 2021 r.

Digitalizacja nie jest pojęciem obcym branży transportowej i logistycznej. Wręcz przeciwnie, przepływowi towarów od zawsze towarzyszą dane. Dziś logistyka informacji stanowi integralną część oferty niemal każdego operatora logistycznego na świecie.

więcej
31 lipca 2021 r.

Powodzie w Niemczech, Holandii, Belgii oraz Chinach spowodowały perturbacje w łańcuchach dostaw. Żywioł sparaliżował transport drogowy, kolejowy oraz morski. Dostawy przedświąteczne stoją pod znakiem zapytania. Według wstępnych szacunków koszt odbudowy linii kolejowej w krajach europejskich wyniesie nawet 4 miliardy dolarów. Koszty Chin nie są jeszcze znane.

 

więcej
3 lipca 2021 r.

Końca zawirowań w łańcuchach dostaw wciąż nie widać. Mimo trudnego roku 2020 pandemia ponownie uderzyła w Chiny, a mianowicie w kluczowy punkt światowego handlu: południowochińską prowincję Guangdong. Nawrót poskutkował zamknięciem portu Yantian w Shenzhen od 25 maja 2021 r.

więcej
26 czerwca 2021 r.

Chiny kontynuują ekspansję na światowym rynku logistycznym. Pomimo pozycji lidera, brak dostępności kontenerów, overbooking, trzykrotny wzrost stawek oraz kolejki na granicach stworzyły trudne do przełamania bariery kolejowe, morskie i drogowe.

więcej
18 czerwca 2021 r.

Pandemia zadała wyraźny cios europejskiej gospodarce. Od początku lockdownu eksport z Unii Europejskiej spadł o 9,4% w porównaniu z 2019 r., a import o 11,6%. Handel wewnątrz UE spadł o 7,5%.

więcej
16 czerwca 2021 r.

Od maja 2021 klienci UTA mają dostęp do ośmiu stacji tankowania LNG obsługiwanych przez berlińskiego operatora, zlokalizowanych w Duisburgu, Sülzetal, Crailsheim, Strullendorf, Mannheim, Getyndze, Wustermark i Schüttorf.

więcej
14 maja 2021 r.

Sytuacja na rynku, zmieniające się warunki i rosnące oczekiwania klientów oraz konkurencja, a także działania legislacyjne podejmowane w Unii Europejskiej sprawiają, że transport multimodalny to konieczność i jednocześnie przyszłość. Hegelmann Poland, jedna z czołowych firm w branży spedycyjnej, patrzy w jej kierunku z optymizmem, stale rozwijając ofertę multimodalu dla swoich klientów.

więcej
22 kwietnia 2021 r.

Borneo - pod względem wielkości trzecia, tuż po Nowej Gwinei i Grenlandii, wyspa na świecie. Powierzchnia tego egzotycznego zakątka wynosi 800 000 km², natomiast od Polski dzieli go ponad 10 000 km. Wyspa, kojarzona z tropikalnymi lasami, orangutanami, czy nosaczami sundajskimi, dysponuje również złożami ropy naftowej.

więcej
14 kwietnia 2021 r.

World Cargo Alliance (WCA) jest prestiżową, globalną organizacją zrzeszającą niezależnych spedytorów. Do jej członków należy ponad 9 000 biur w 193 krajach na świecie. W kwietniu 2021 r. polska filia międzynarodowej grupy kapitałowej AsstrA przystąpiła do organizacji. Członkostwo w prestiżowej sieci stanowi element rozwoju pakietu usług morskich oraz lotniczych dostosowanych do wymagań Klientów.

więcej
31 marca 2021 r.

Posiadanie własnego magazynu przez firmę logistyczną oznacza brak pośredników i kontrolę na każdym etapie transportu. Przekłada się to na optymalizację kosztów oraz procesów logistycznych, a także gwarancję jakości wykonanej usługi. Aby dodatkowo ułatwić Klientom import i eksport towarów niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na magazyn czasowego składowania.

więcej
17 marca 2021 r.

Słowo „logistyka” mocno zakorzeniło się we współczesnym języku dzięki dostawom międzynarodowym oraz krajowej dystrybucji towarów. Każda międzynarodowa firma kupująca surowce lub sprzedająca wyroby gotowe poświęca znaczne zasoby – a nawet pełnoetatowe role organizacyjne – na zarządzanie międzynarodowymi przepływami towarów. Dlatego szybko rozwijająca się dziedzina logistyki stwarza doskonałe perspektywy kariery dla młodych pracowników.

więcej
9 marca 2021 r.

Artykuły spożywcze stanowią większość ukraińskiego transportu. Według biura prasowego Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Ukraina była drugim co do wielkości eksporterem zboża na świecie za okres rozliczeniowy plonów 2019-2020. Pod względem określonych upraw zajmuje drugie miejsce w eksporcie jęczmienia na świecie, czwarte – kukurydzy i piąte – pszenicy.

więcej
3 marca 2021 r.

Obroty międzynarodowej grupy kapitałowej w 2020 r. sięgnęły 370 mln euro, przewyższając wyniki z 2019 r. o 7,5%. W ubiegłym roku grupa skupiła się na rozwoju logistyki projektowej: oddziały AsstrA Project Logistics zostały otwarte w Londynie, Kotce i Houston. Wzrost liczby nowych Klientów w tym obszarze wyniósł 37%, a zysk brutto wzrósł o 12% w porównaniu do 2019 r.

więcej
26 lutego 2021 r.

Ekspert Dachser Polska o wymaganiach współczesnej logistyki kontraktowej.

więcej
24 lutego 2021 r.

Środki ochrony indywidualnej w służbie zdrowia w związku z drugą jesienną falą zachorowań na Covid-19 pozostają towarem deficytowym. Włochy jako pierwszy zachodni kraj dotknięty koronawirusem miał przewagę w pozyskiwaniu międzynarodowych łańcuchów dostaw. Jednak z powodu braku wzorów do naśladowania pojawiły się trudności z opracowaniem planów zarządzania kryzysowego. Włosi proszą o pomoc w walce z pandemią.

więcej
19 lutego 2021 r.

Firma Panattoni tylko w 2020 r. firma uzyskała zielone certyfikaty dla 2,6 mln m2 zrealizowanej powierzchni zdobywając m. in. BREEAM na poziomie Outstanding za najbardziej ekologiczny budynek przemysłowy na świecie.

więcej
16 lutego 2021 r.

„Koronawirus” został wybrany słowem roku 2020. Przez 12 miesięcy ludzie na całym świecie nauczyli się życia w nowych realiach, przestrzegania dystansu społecznego oraz ustalonych zasad. Trwające zmiany drastycznie wpłynęły na chińską logistykę i łańcuchy dostaw.

więcej
15 lutego 2021 r.

W zeszłym roku spółka PKP LHS z chińskiego Xi’an do Sławkowa przewiozła kontenery w łącznej ilości 3 tys. TEU. Zrealizowała je 40 pociągami intermodalnymi, których czas przewozu wynosił tylko 12 dni.

więcej
10 lutego 2021 r.

24 grudnia 2020 r., w przeddzień świąt Bożego Narodzenia, przedstawiciele Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii doszli do porozumienia w sprawie warunków wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z UE. Okres przejściowy zakończył się o północy 1 stycznia 2021 r. Jak nowe zasady współpracy między Brukselą a Londynem wpłynęły na rynek usług transportowych i logistycznych dowiadujemy się od ekspertów AsstrA-Associated Traffic AG.

więcej
2 lutego 2021 r.

Jak wynika z analizy GfK (Growth from Knowledge), platformy internetowej w zakresie konsultingu dla branży dóbr konsumenckich, w okresie pandemii globalny rynek małego AGD (wykluczając Amerykę Północną i RPA) wzrósł w ujęciu wartościowym o 8,6 %. Natomiast segment dużego AGD wykazał jednakowej wysokości spadek.

więcej
27 stycznia 2021 r.

Firma Dachser wprowadza rozwiązanie dla short distance we wszystkich europejskich oddziałach. Nowe urządzenie zapewnia kierowcom kompleksowy system wsparcia, który intuicyjnie i niezawodnie prowadzi ich przez wszystkie procesy logistyczne w transporcie.Z rozwiązania już korzystają dwa polskie oddziały – w Szczecinie i Poznaniu – a w kolejnych zostanie wprowadzone w tym roku. Ostatnie wdrożenie nastąpi w sierpniu 2021 r. we Wrocławiu.

więcej
15 grudnia 2020 r.

Według danych GUS z 2020 r. import towarów z Chin do Polski w okresie styczeń-sierpień wyniósł 87,9 mld zł, przy czym 12 lat temu roczny wskaźnik był mniejszy o połowę. Dzięki Nowemu Jedwabnemu Szlakowi stale rosnący wolumen przewożonych ładunków po korytarzach euroazjatyckich świadczy o możliwościach dla polskich firm logistycznych.

więcej
3 grudnia 2020 r.

DACHSER Czech Republic, oddział międzynarodowego dostawcy usług logistycznych, rozpoczyna pilotażowy projekt, którego celem jest zaopatrywanie obszaru centrum Pragi, przy użyciu elektrycznego roweru towarowego.

więcej
27 listopada 2020 r.

Modele usług logistycznych ulegają ciągłym przemianom, związanym z rozwojem Big Data, wdrażaniem strategii omnichannel, czy informatyzacją łańcucha dostaw. Outsourcing w obszarze logistyki doprowadził do powstania przedsiębiorstw określanych mianem 3PL (Third Party Logistics Provider). Kolejnym krokiem ewolucji logistycznych usług outsourcingowych jest przejście z 3PL do 4PL (Fourth Party Logistics Provider).

więcej
13 listopada 2020 r.

"Epidemia COVID-19 w branży logistycznej zdecydowanie zmieniła standard usług przyśpieszając cyfryzację branży (..) "

Rozmowa z dr inż. Grzegorzem Lichocikiem, Prezesem Dachser Polska.

więcej
12 listopada 2020 r.

Firma Fresh Logistics Polska z nowymi, nowoczesnymi halami magazynowymi o łącznej powierzchni 16 tys. m2 - w Wojanowie oraz Nowej Wsi Wrocławskiej. Po zakończeniu inwestycji spółka dysponuje łącznie powierzchnią magazynową ponad 55 tys. m2, przeznaczoną do składowania produktów spożywczych wymagających temperatury kontrolowanej.

więcej
10 listopada 2020 r.

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderzyła w branże związane z gastronomią, turystyką i hotelarstwem. Sektor logistyczny, mimo umiarkowanej pozycji na rynku, spotkał się z trudnościami, które wymusiły wprowadzenie zmian organizacyjnych i technologicznych. Utrzymanie płynności dostaw mimo wprowadzonych ograniczeń zostało podniesione do rangi sztuki.

więcej
4 listopada 2020 r.

W branży logistycznej czas reakcji na potrzeby Klientów jest niezwykle cenny. Dlatego ekspresowe rozwiązania transportowe pozwalają dostarczać przesyłki do odbiorcy końcowego najszybciej jak to możliwe. Dzięki wdrażanym rozwiązaniom przez grupę kapitałową AsstrA Klienci dostarczą pilny ładunek nawet tego samego dnia, w którym miał miejsce załadunek towaru, uwzględniając bezpieczeństwo transportu.

więcej
3 listopada 2020 r.

W listopadzie 2020 roku oddział Raben Logistics Polska planuje uruchomienie nowej lokalizacji w Legnicy. W wynajmowanym w Parku Panattoni Legnica obiekcie o powierzchni 11 000 m2, prowadzony będzie dedykowany projekt logistyki kontraktowej dla Grupy Ahlers AG.

więcej
28 października 2020 r.

280 km do Petersburga, 150 km do Helsinek i 50 do granicy rosyjsko-fińskiej. Port tranzytowy Kotka, położony w mieście o tej samej nazwie nad brzegiem Zatoki Fińskiej, zajmuje poczesne miejsce w wymianie handlowej między krajami WNP i resztą świata.

więcej
14 października 2020 r.

W coraz bardziej konkurencyjnym świecie każdy dostawca usług transportowych i logistycznych stara się oferować Klientom jak najlepsze wyniki. Aby osiągnąć zamierzony cel firmy logistyczne sięgają po zautomatyzowane systemy informatyczne wspierające procesy w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

więcej
7 października 2020 r.

Etanol, zwany również spirytusem, to substancja monowodorotlenowa o wzorze C2H5OH, która w normalnych warunkach jest lotną, łatwopalną i bezbarwną cieczą. Alkohol etylowy jest nieodzownym składnikiem wielu produktów, w tym środków antyseptycznych i konserwujących, paliw, rozpuszczalników, a także perfum i alkoholi.

więcej
6 października 2020 r.

DSV Road Sp. z o.o. wynajął ponad 2000 mkw. powierzchni w Panattoni Park Bydgoszcz II. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

więcej
30 września 2020 r.

Grupa kapitałowa AsstrA aktywnie współpracuje z 10 000 przewoźników. W 2019 r. liczba zleceń sięgała 161 000, z czego dziennie realizowano powyżej 600 transportów. Dzięki 25-letniemu doświadczeniu w organizacji przewozów międzynarodowych oraz kooperacji z renomowanymi Klientami priorytetem AsstrA jest dalszy rozwój partnerskich relacji z przewoźnikami.

więcej
23 września 2020 r.

Połowa roku 2020 już za nami. Wraz ze zbliżającym się IV kwartałem rosną obawy przed drugą falą pandemii. Pomimo utrzymującej się niepewności produktywność przedsiębiorstw stopniowo rośnie. Sztandarowym przykładem światowego ożywienia gospodarczego są Chiny. Kraj, który jako pierwszy został dotknięty wirusem i jako pierwszy zaczął szukać wyjścia z sytuacji kryzysowej.

więcej
16 września 2020 r.

Coraz częściej firmy logistyczne dążą do posiadania własnego magazynu. Wiąże się to z brakiem pośredników, a co za tym idzie, optymalizacją kosztów dla Klienta. Nowe technologie oraz cyfryzacja dotyczące niemal każdej dziedziny życia wpłynęły również na rynek magazynowy.

więcej
9 września 2020 r.

Każdy ładunek ze względu na swoje cechy charakterystyczne wymaga dostosowania określonego rodzaju środka transportu. Podczas przewozu stali najważniejsze jest zachowanie wszystkich standardów bezpieczeństwa.

więcej
26 sierpnia 2020 r.

Ostatni etap przewozu towaru z portu lub stacji kolejowej do konsumenta ostatecznego wymaga dodatkowego wysiłku na rzecz Klienta, dlatego przy wieloetapowym schemacie dostawy ostatnia mila staje się powszechnym i właściwym rozwiązaniem dla zamawiających.

więcej
13 sierpnia 2020 r.

Ranking 1 000 największych firm w Polsce publikowany przez „Gazetę Finansową” pojawia się od kilkunastu lat. Zmieniające się tendencje rynkowe, rozwój technologii cyfrowych oraz sytuacja gospodarcza w kraju warunkują wzrost lub spadek zainteresowania poszczególnymi sektorami. Na przestrzeni trzech lat AsstrA Polska Sp. z o.o. podniosła swoją pozycję w rankingu o 147 pozycji.

więcej
12 sierpnia 2020 r.

Wywołany przez pandemię swoisty boom na doręczenia indywidualne sprawił, że cała branża KEP, będąca naturalnym partnerem zakupów online, zyskała na znaczeniu. Bezkontaktowe formy realizacji dostaw idą w parze z zasadami higieniczno-sanitarnymi, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo konsumentów.

więcej
9 sierpnia 2020 r.

Świadczy o tym chociażby rosnąca liczba przeładunku kontenerów, nowe inwestycje portowe czy możliwość obsługi największych statków transportowych świata. Dynamiczny rozwój sektora e-commerce i transportu morskiego towarów z Chin dostrzega też Rohlig Suus Logistics, który w Gdańsku otworzył nowe centrum logistyczne.

więcej
8 sierpnia 2020 r.

Branża logistyczna rozwija się dynamicznie. W związku z tym powstają coraz nowe wizje zarządzania łańcuchami dostaw. Zapewnienie bezpieczeństwa w czasie transportu jest kluczowe dla zwiększania satysfakcji Klienta, dlatego odpowiednie zabezpieczenie pojazdu pozwala na uniknięcie przykrych sytuacji.

więcej
6 sierpnia 2020 r.

Na rynku ponownie rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym - taki trend obserwuje operator logistyczny Dachser Polska, który ma sieć magazynów w kraju. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

więcej
4 sierpnia 2020 r.

Dachser Polska, operator logistyczny, który również zajmuje się obsługą towarów niebezpiecznych, zorganizuje w tym roku drugą już serię specjalistycznych szkoleń dla swoich pracowników. Szkolenia dotyczą obsługi przesyłek z materiałami niebezpiecznymi, tzw. ADR-ów i odbędą się w oddziałach Dachser we Wrocławiu oraz w Sosnowcu. Pierwsza seria tegorocznych szkoleń chemicznych miała miejsce w okresie styczeń-marzec w oddziałach operatora w Poznaniu, Gdańsku i Rzeszowie.

więcej
31 lipca 2020 r.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku i oczekiwaniom klientów, Raben Logistics Polska zaznaczyła kolejny punkt na logistycznej mapie Polski otwierając wraz z wieloletnim klientem – firmą MAKRO Cash & Carry Polska, nowy magazyn w Adamowie pod Warszawą. W obiekcie o powierzchni 33 tys. m2 zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników.

więcej
29 lipca 2020 r.

Rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa spowodowało największe załamanie gospodarcze w Europie w ciągu ostatnich 10 lat. W I kwartale 2020 r. w 19 krajach europejskich PKB spadło o 3,8 proc. Według Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej Eurostat w 27 krajach UE gospodarka skurczyła się o 3,5 proc.

więcej
28 lipca 2020 r.

Amazon tworzy kolejne 500 miejsc pracy w Łodzi, zwiększając zatrudnienie w swoich centrach logistycznych w regionie łódzkim do 1 300 osób.

więcej
27 lipca 2020 r.

ID Logistics specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, podsumował wyniki za II kwartał 2020 r. i ogłosił, że sprzedaż wzrosła o 4,3% do do 776,6 mln euro. 

więcej
22 lipca 2020 r.

Początek roku nie był łaskawy dla gospodarki brytyjskiej. Zarówno wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jak i pandemia koronawirusa zadały podwójny cios w system ekonomiczny Zjednoczonego Królestwa.

więcej
18 lipca 2020 r.

DB Schenker w Luksemburgu rozszerza swoją działalność, otwierając nowy obiekt w pobliżu terminala cargo na lotnisku w Luksemburgu, które jest jednym z głównych portów lotniczych Europy. Powstanie tam nowe centrum logistyczne, które będzie powiązane z europejską i światową siecią DB Schenker, zapewniając bezpośrednie połączenia ze wszystkimi głównymi rynkami konsumenckimi. Nowy obiekt o powierzchni ponad 7000 mkw. pozwoli na stworzenie 100 miejsc pracy.

więcej
14 lipca 2020 r.

Grupa kapitałowa AsstrA nieustannie usprawnia obsługę Klientów korporacyjnych oraz stwarza dogodne warunki współpracy w Stanach Zjednoczonych. W czerwcu br. AsstrA NY Inc. udzieliła organom celnym USA gwarancji celnej (Carrier 3 Bond).

więcej
7 lipca 2020 r.

W Szwajcarii szczyt pandemii nastąpił szybko. Od połowy maja widoczny jest spadek zachorowań. Rząd zaczął stopniowo luzować ograniczenia, wprowadzone na skutek nadzwyczajnej sytuacji. Z punktu widzenia gospodarki pandemia zadała potężny cios.

więcej
6 lipca 2020 r.

Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics, zaprojektowany według autorskich rozwiązań, jest największym hubem firmy i pełni funkcje magazynowe i przeładunkowe. Budynek o łącznej powierzchni 48,5 tys. m kw. został zlokalizowany w Sokołowie na terenie Panattoni Park Warsaw South Janki i stanowi jeden z kluczowych elementów trzyletniej strategii ekspansji magazynowej operatora logistycznego.

więcej
1 lipca 2020 r.

Dachser, globalny operator logistyczny, zwiększa zasięg dostaw do klientów indywidualnych z 6 do 22 krajów Europy. Ma to związek z rozwojem branży e-commerce, który przyspieszyła pandemia. Ten trend zaobserwował również Dachser Polska, specjalizujący się w obsłudze krajowych eksporterów. Tylko w kwietniu tego roku operator czterokrotnie zwiększył liczbę przesyłek B2C z Polski.

więcej
24 czerwca 2020 r.

Wózek widłowy jest prostym urządzeniem, który ułatwia pracę w wielu różnorodnych sytuacjach. Jego główną zaletą jest możliwość przewożenia różnych produktów na znaczne odległości. Warto znać rodzaje i cechy nowoczesnych wózków widłowych.

więcej
15 czerwca 2020 r.

Każdy kryzys zawsze stanowi szansę dla wielu przedsiębiorstw niezależnie od proponowanych usług. Zdecydowana większość kluczowych sektorów światowej gospodarki w ostatnich miesiącach musi mierzyć się z pandemią wirusa, jednocześnie odczuwając jej skutki biznesowe. To, co dla jednych stało się poważnym, wielopłaszczyznowym zagrożeniem, inni wykorzystali jako możliwość do rozwoju.

więcej
9 czerwca 2020 r.

Wiosna 2020 minęła w samoizolacji. Rządy wielu krajów ogłosiły kwarantannę, większość ludzi została zmuszona do pozostania w domu, a zadowalać się mogła co najwyżej wyjściem ze zwierzakiem domowym lub na zakupy spożywcze. Życie przeniosło się do trybu online: codzienna praca w systemie home office, nauka za pomocą wideokonferencji, transmisja na żywo spektakli i koncertów.

więcej
5 czerwca 2020 r.

Rohlig Suus Logistics uruchomił nową linię drobnicową łączącą Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. Nowy 24-godzinny serwis skierowany jest zarówno do eksporterów, jak i importerów.

więcej
3 czerwca 2020 r.

Energia odnawialna z powodzeniem konkuruje z tradycyjnymi jej przodkami. Wykorzystanie energii wiatru znacznie zmniejsza produkcję CO2. Podczas eksploatacji elektrowni węglowych emisja dwutlenku węgla do atmosfery wynosi 820 g/kWh, natomiast pośrednia emisja CO2 z elektrowni wiatrowych wynosi 11 g/kWh. Przejście na energię ze źródeł odnawialnych w Europie do 2030 r. ograniczy emisję dwutlenku węgla o 265 milionów ton.

więcej
2 czerwca 2020 r.

Dachser, globalny operator logistyczny, rozszerza swoją sieć Cargoplus, czyli połączeń drogowych do Rosji, ze względu na rosnące zainteresowanie unijnych eksporterów tym kierunkiem. W oddziale w Strykowie Dachser Polska utworzył punkt przeładunkowy, gdzie przesyłki z Polski i innych krajów UE są konsolidowane, a następnie wysyłane do oddziałów Dachser w Rosji. Operator obejmuje zasięgiem całą Rosję i inne kraje WNP.

więcej
20 maja 2020 r.

Wypowiedź Kamilli Joszczuk, pełniącej funkcję Associate Director w Dziale Wynajmu Powierzchni Przemysłowo-Logistycznych CBRE.

więcej
12 maja 2020 r.

Części urządzeń elektrycznych z Chin do UE, środki farmaceutyczne z Belgii do Polski, czy też produkty kosmetyczne ze Stanów Zjednoczonych do Rosji. Usługi magazynowe są jednym z elementów rozwiązań logistycznych dla przedstawicieli różnych branż. W kwietniu 2020 r. grupa AsstrA-Associated Traffic AG otworzyła dla swoich Klientów własny magazyn w Polsce.

więcej
5 maja 2020 r.

W kwietniu 2020 r. Federalna Komisja Morska Stanów Zjednoczonych wydała AsstrA NY Inc. oficjalną licencję NVOCC (Non-Vessel Operating Common Carrier). Amerykańskiemu przedstawicielstwu przypisano również standardowy kod alfa przewoźnika SCAC (Standard Carrier Alpha Code), który jest używany w Stanach Zjednoczonych do identyfikacji firm transportowych. W Zrzeszeniu National Motor Freight Transport Association czterocyfrowy kod AANH wskazuje obecnie na AsstrA NY Inc.

więcej
1 maja 2020 r.

Dachser, globalny operator logistyczny, wypracował w Polsce w 2019 r. przychody w wysokości 494,4 mln zł. W 2020 r. firma kontynuuje plan rozbudowy krajowych oddziałów, a część inwestycji została zrealizowana już w I kwartale. Operator, który zdobył mocną pozycję w obsłudze drogowego eksportu z Polski do państw unijnych, będzie także rozwijał sieć połączeń na Wschód, m.in. do Rosji.

więcej
20 kwietnia 2020 r.

Globalizacja przyzwyczaiła konsumentów oraz firmy do możliwości kupowania towarów z całego świata ze świadomością, że w ciągu nawet kilku dni znajdą się one pod konkretnym adresem.

więcej
15 kwietnia 2020 r.

Jak wybrać odpowiednią firmę logistyczną? Na co zwrócić uwagę? Niektórzy kierują się zaleceniami kolegów, inni przeglądają informacje w wyszukiwarkach internetowych, a kolejni szukają referencji w mediach.

więcej
7 kwietnia 2020 r.

Po pomyślnym zakończeniu projektu pilotażowego w magazynie w Eching, DB Schenker wprowadził regularne operacje z wykorzystaniem autonomicznego wózka widłowego.

więcej
31 marca 2020 r.

Dachser Polska zamknął 2019 rok poprawą wyników z tytułu obsługi eksportu krajowej branży chemicznej. Operator w dwucyfrowym tempie zwiększył liczbę i tonaż przewiezionych przesyłek zagranicznych z chemią, w tym materiałami niebezpiecznymi. W efekcie obroty w ramach polskiego Dachser Chem-Logistics wzrosły o blisko 65% r/r.

więcej
30 marca 2020 r.

W związku z koronawirusem GLS wprowadza odbiór paczek kurierskich za pomocą kodu PIN. - W ten sposób nasi klienci zyskują kolejne rozwiązanie pozwalające doręczyć przesyłkę bez konieczności podpisu – zachwala GSL.

więcej
27 marca 2020 r.

Dotychczasowy Senior Vice President, Country Manager Prologis w Polsce Paweł Sapek, został nowym szefem na Europę Środkową. Będzie teraz odpowiadał za portfolio Prologis, która zarządza 4.2 mln m3 powierzchni magazynowej nie tylko w w Polsce, ale także w Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech.

więcej
20 marca 2020 r.

Pandemia koronawirusa to wyzwanie dla niemal wszystkich sektorów polskiej gospodarki. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Ministerstwo Rozwoju – we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym – przygotowało zalecenia dla przedsiębiorców z branży transportowej i logistycznej.

więcej
9 marca 2020 r.

Firma AXI IMMO przygotowała raport z podsumowaniem 2019 r. na rynku magazynowym w Polsce wskazując 10 najważniejszych faktów, które kształtowały obraz sektora w ubiegłym roku oraz będą wpływały na jego przyszłość w najbliższych miesiącach.

więcej
3 marca 2020 r.

Rok 2019 był kolejnym, bardzo udanym dla rynku magazynowego w Polsce.  Zarówno deweloperzy jak i najemcy pozostają niezwykle aktywni, o czym świadczy rekordowa podaż ponad 2,7 mln mkw. oraz wysoki popyt, który już trzeci rok z rzędu osiągnął poziom 4 mln mkw.

więcej
26 lutego 2020 r.

Swoje trzecie centrum logistyczne w Polsce otworzyło oficjalnie Zalando. Obiekt w Głuchowie ma 130 tys. m2 powierzchni i jest jednym z największych centrów logistycznych w Polsce. Za zarządzanie nim odpowiada zewnętrzny podwykonawca - DHL Supply Chain - który zatrudnia w nim obecnie ok. 1,2 tys. pracowników.

więcej
26 lutego 2020 r.

Seifert Polska jest częścią międzynarodowej grupy logistycznej Seifert Logistics. Jej historia jest wzorcowym przykładem rozwoju. Założona w roku 1947 firma, po dziś dzień jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Ulm. Z lokalnego lidera rynku transportowego firma wyrosła do poziomu operatora spedycyjno-logistycznego działającego na arenie międzynarodowej.

więcej
12 lutego 2020 r.

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie kontynuuje poszerze swój zasięg na rynku europejskim. Po uruchomieniu biura w Holandii dwa miesiące temu, teraz otwiera kolejne dla Hiszpanii i Portugalii. 

więcej
27 stycznia 2020 r.

W 2020 roku Unity Line obchodzi 25-lecie działalności. Okrągłą rocznicę, bałtycki armator zamierza świętować przez cały rok, szykując wiele interesujących wydarzeń, promocji i niespodzianek. Na początek operator promowy otworzył (od 20 I) sklep internetowy: skandynawskiepodroze.pl.

więcej
25 stycznia 2020 r.

InPost zapowiedział uruchomienie nowego centrum logistycznego w Krakowie. Na terenie parku KJF Park Balice powstanie obiekt szyty na miarę o powierzchni 9,1 tys. m2. W transakcji doradzała firma AXI IMMO. Krakowski obiekt będzie 11 centrum logistycznym operatora w Polsce.

więcej
18 grudnia 2019 r.

Operator transportowo-logistyczny DSV Road zmienia lokalizację w ramach kompleksu Panattoni Park Poznań IV. Na terenie tego centrum dystrybucyjnego powstanie druga hala o powierzchni 27 tys. m2, z czego 9,5 tys. m2 zajmie właśnie DSV Road. Po rozbudowie park osiągnie 62 tys. m2, a w przyszłości powiększony zostanie do 87 tys. m2.

więcej
20 listopada 2019 r.

W dniach 5-7 XI odbyły się najważniejsze w naszym kraju targi branżowe Translogistica Poland, które zgromadziły rekordową liczbę 280 wystawców, w tym niemal połowę z zagranicy. Najważniejsze wydarzenie TSL, to także najważniejsi gracze branży. Nie mogło tu więc zabraknąć Grupy Logistycznej Seifert, która w tym roku we wrześniu obchodziła uroczyście 20-lecie swojego istnienia w Polsce.

więcej
19 listopada 2019 r.

Po Gdańsku, Szczecinie, Warszawie i Łodzi tym razem przyszedł czas na Wrocław, gdzie w ramach rozbudowy sieci miejskich magazynów powstaje nowa inwestycja 7R – kolejny obiekt sieci City Flex Last Mile Logistics. To już drugi projekt dewelopera w tym regionie. Zakończenie budowy zaplanowano na III kwartał 2020 r.

więcej
21 października 2019 r.

W Rudzie Śląskiej Hillwood Polska buduje kurierski terminal przeładunkowy dla firmy DPD. To już drugi magazyn-sortownia, który firma realizuje dla tej spółki w formule BTS. Hala zajmie ponad 11 tys. m2 z możliwością dalszej rozbudowy. Obok powierzchni magazynowej powstaną również biura. Obiekt zostanie przekazany do użytku w III kwartale 2020 r.

więcej
11 października 2019 r.

InPost wynajmie od Panattoni Europe ponad 21 tys. m2 powierzchni w czterech centrach dystrybucyjnych - Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Opolu.

więcej
23 września 2019 r.

InPost wprowadza usługę kompleksowej obsługi procesów magazynowych na potrzeby rynku B2C e-commerce. W ramach InPost Fulfillment przedsiębiorca może skorzystać m.in.: z przestrzeni magazynowej – zlokalizowanej tuż obok sortowni operatora, co skraca do minimum czas wysyłki – zautomatyzowania procesu przetwarzania zamówień oraz ich finalnego kompletowania i nadawania w magazynie przez dedykowany zespół pracowników.

więcej
11 września 2019 r.

Firmy Kuehne + Nagel i Air France KLM Martinair Cargo (AFKLMP Cargo) połączyły swe siły aby zwiększyć integrację elektronicznych procesów rezerwacji i zlecania transportu. Obie firmy umożliwiły klientom całkowite połączenie host-host za pośrednictwem Interfejsu Programowania Aplikacji (API). Dzięki temu, klienci otrzymują w pełni zintegrowane możliwości dopasowania dostępnej przestrzeni ładunkowej do indywidualnych potrzeb.

więcej
28 sierpnia 2019 r.

QLS Polska, operator logistyczny należący do międzynarodowej grupy Meyer QSL, zadba o magazynowanie i transport towarów dla sieci lokali Bobby Burger przez kolejne 3 lata. Firmy rozpoczęły współpracę w kwietniu 2016 r. i kontynuują ją w oparciu o wypracowany, dedykowany model biznesowy zapewniający kompleksową obsługę 42 lokali sieci na terenie całej Polski.

więcej
24 lipca 2019 r.

FM Logistic ogłosił swoje wyniki finansowe za rok podatkowy 2018-19, zakończony w dniu 31 III br. Operator logistyczny odnotował roczne przychody w wysokości 1,318 mln euro co oznacza wzrost o 11,8% rdr. Zysk operacyjny wyniósł 35,1 mln euro, ze wzrostem o 32% w stosunku do ubiegłorocznych 26,5 mln euro. Ten przyrost to wynik działań firmy na rzecz poprawy efektywności operacyjnej oraz bardziej selektywnego podejścia komercyjnego.

więcej
16 lipca 2019 r.

Przy ulicy Inwestycyjnej w Konstantynowie Łódzkim deweloper 7R rozpoczął realizację 7R Park Łódź West o powierzchni 32 tys. m2. To drugi, obok 7R City Flex Łódź I, projekt spółki w Polsce Centralnej.

więcej
28 czerwca 2019 r.

Dachser, operator logistyczny specjalizujący się w międzynarodowych przewozach drobnicowych, uruchomił kolejne bezpośrednie połączenia z Niemcami. Dzięki nowym codziennym liniom z Poznania towary polskich eksporterów dotrą sprawniej do Magdeburga i Erfurtu. Łącznie wielkopolski oddział Dachser dysponuje już 25 regularnymi liniami do naszych zachodnich sąsiadów, co oznacza, że 77% wszystkich przesyłek klientów do Niemiec dociera bezpośrednio do oddziałów dystrybucyjnych.

więcej
29 maja 2019 r.

MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 r. W tym okresie Grupa zarobiła na czysto 12,9 mln zł niemal potrajając wynik sprzed roku. Przychody wzrosły natomiast o 25,9% do 34,8 mln zł r./r. . Konsekwentnie rosną również aktywa netto oraz wartość nieruchomości inwestycyjnych.

więcej
15 maja 2019 r.

Poczta Polska nawiązała współpracę z duńskim dostawcą urządzeń i software'u do odbioru przesyłek kurierskich, firmą SwipBox, która od maja 2018 r. rozwija sieć agnostyczną zlokalizowaną już w prawie 150 sklepach Biedronka (grupa Jeronimo Martins) w kluczowych miastach Polski. W ramach pilotażowego projektu, SwipBox udostępni spółkce 200 automatów do odbioru przesyłek.

więcej
24 kwietnia 2019 r.

SEGRO jest pierwszym w Polsce deweloperem i właścicielem nowoczesnych powierzchni magazynowych, który w ramach proekologicznych działań zdecydował się na zainstalowanie pasiek w przestrzeni swoich parków logistycznych. Do uli zainstalowanych w parkach firmy w Warszawie i w Poznaniu wprowadziło się 0,5 mln pszczół.

więcej
10 kwietnia 2019 r.

Dachser zwiększył skonsolidowane przychody netto o 5,5% do 5,57 mld euro. Liczba przesyłek również wzrosła o 2,5%, tj. do 83,7 mln, a tonaż o 3% - do 41,3 mln t.

więcej
2 kwietnia 2019 r.

Każdy użytkowany na terenie Polski wózek widłowy powinien mieć decyzję zezwalającą na eksploatację wydaną przez Urząd Dozoru Technicznego lub inną właściwą jednostkę. Jak przebiega procedura rejestracji wózka widłowego? Jakie dokumenty należy przygotować, by UDT nie odrzucił wniosku?

więcej
13 marca 2019 r.

W Krakowie DHL Express uruchomił nowoczesne centrum logistyczne, w którym będzie można obsłużyć do 400 tys. ekspresowych przesyłek międzynarodowych rocznie. Jest to część dużego planu inwestycyjnego realizowanego w Polsce od kilku lat.

więcej
13 marca 2019 r.

Teraz również Włosi, Portugalczycy i Finowie wygodniej odbiorą paczki z Polski. GLS Poland reaguje na szybki rozwój polskiego e-commerce na rynku międzynarodowym. Operator wprowadza kolejne usługi i funkcjonalności ułatwiające sklepom dotarcie do klientów w innych krajach.

więcej
27 lutego 2019 r.

Operator logistyczny InPost udostępnił nową aplikację mobilną na telefony pracujące pod kontrolą systemów IOS i Android. W ramach aplikacji użytkownicy mogą skorzystać bezpłatnie z usług, które obejmują m.in. statusy i śledzenie drogi przesyłek, dodatkowe powiadomienia, możliwość odbioru czy zapłaty za pobraniem.

więcej
13 lutego 2019 r.

Operator logistyczny ID Logistics podsumował działalność za ubiegły rok. Przychody operatora w IV kwartale wzrosły o 9,2% i osiągnęły poziom 374 mln euro. Jeżeli chodzi o cały rok 2018 Grupa uzyskała w tym czasie przychody większe o 6,1%, które wyniosły 1,410 mld euro.

więcej
1 lutego 2019 r.

Firma Dachser powiększyła swój poznański oddział, rozbudowując dotychczasowy cross-dock o ponad 2,6 tys. mkw. W efekcie dysponuje obecnie terminalem przeładunkowym o powierzchni 5,6 tys. mkw., co umożliwia dalszy rozwój biznesu i obsługę coraz większej liczby przesyłek eksportowych, w jakich specjalizuje się  operator w Polsce. Łącznie z usługami logistyki kontraktowej obiekt zajmuje teraz ponad 10 tys. mkw. z 57 bramami przeładunkowymi.

więcej
8 stycznia 2019 r.

DB Schenker przeniósł terminal z Wrocławia do Nowej Wsi Wrocławskiej. Inwestycja za ponad 45 mln złotych jest nową siedzibą oddziału operatora logistycznego w regionie.

więcej
3 stycznia 2019 r.

Dachser tylko w ostatnich miesiącach uruchomił siedem dodatkowych połączeń drobnicowych z Poznania do Niemiec. Są to bezpośrednie linie do Frankfurtu nad Menem i innych lokalizacji w Hesji: Erlensee, Kassel i Homberga, a także do Bad Salzuflen w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz na północ kraju - do Stavenhagen i do Hamburga. Dzięki temu poznański oddział Dachser dysponuje obecnie 22 stałymi liniami do naszego zachodniego sąsiada.

więcej
12 grudnia 2018 r.

Seifert Logistics Group kontynuuje ekspansję i latem 2019 r. otworzy swoją 46. lokalizację. Seifert Polska, spółka-córka eksperta logistycznego z Ulm, wygrała przetarg na zaopatrzenie nowej fabryki silników w Jaworze w zachodniej Polsce.

więcej
21 listopada 2018 r.

Grupa Kapitałowa OT Logistics zanotowała 724,3 mln zł skonsolidowanych przychodów po trzech kwartałach 2018 r., co oznacza wzrost o ponad 13% r/r. W samym III kwartale wzrost przychodów wyniósł 19% (wobec 3% w I kwartale i 17% w II kwartale ).

więcej
6 listopada 2018 r.

W III kwartale 2018 r. na polski rynek magazynowy trafiło 683,4 tys. m2. Tym samym na koniec września jego zasoby przekroczyły 15 mln m2, co oznacza, że w ciągu 5 ostatnich lat całkowity wolumen powierzchni podwoił się – podała firma Colliers International.

więcej
24 października 2018 r.

Na terenie Segro Business Park Łódź dla firmy logistycznej JAS-FBG S.A. powstaje magazyn w systemie cross-dock, o łącznej powierzchni 6,6 tys. m2. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu, operatora reprezentowali eksperci z Maxon Nieruchomości.

więcej
1 października 2018 r.

FM Logistic oferuje swoim klientom drobnicowym nowy obiekt magazynowy w Lućmierzu k. Łodzi. Zastąpił on do tej pory wykorzystywany magazyn w tej samej miejscowości. Nowy magazyn realizuje dwa razy większy obrót – na poziomie 6-7 tysięcy palet na dobę.

więcej
3 września 2018 r.

ID Logistics, specjalizujący się w logistyce kontraktowej, rozwija współpracę z firmą Mieszko, jednym z największych producentów wyrobów cukierniczych w Polsce.

więcej
22 sierpnia 2018 r.

Operator logistyki kontraktowej ID Logistics podsumował działalność w II kwartale 2018 r. W tym okresie przychody firmy wzrosły o 8,3% do poziomu 353 mln euro.

więcej
20 sierpnia 2018 r.

104,6 mld zł unijnego dofinansowania ma Polska do wydania przed końcem roku 2023 – poinformował p.o. dyr. CUPT Przemysław Gorol podczas konferencji prasowej 7 VIII przy pl. Europejskim w Warszawie z okazji przekroczenia półmetka perspektywy unijnej 2014-2023.

więcej
25 lipca 2018 r.

Nowy oddział Agencji zlokalizowany jest w Słomczynie pod Grójcem w nowoczesnym Centrum Logistycznym, gdzie swoją siedzibę posiada również Urząd Celny, który jako jeden z nielicznych w naszym kraju, obsługuje swoich petentów od godziny 7:30 aż do 21:00.

więcej
23 lipca 2018 r.

Czy jest coś lepszego niż chwila słodkiej ochłody w upalny dzień? Lody kojarzą nam się z beztroskim dzieciństwem, urodzinami, nagrodą za dobre świadectwo czy pierwszą randką. Badacze odkryli nawet, że obniżają one poziom reakcji na stres. Ale żeby nie straciły swoich magicznych właściwości, muszą być odpowiednio magazynowane oraz transportowane – i to jest właśnie zadanie dla Fresh Logistics.

więcej
18 lipca 2018 r.

Grupa GEFCO oraz BERGÉ, wiodący gracz w obszarze multimodalnych usług logistycznych w Hiszpanii, podjęły decyzję o fuzji na tamtejszym rynku. Spółki zawarły porozumienie o połączeniu swoich działów logistyki pojazdów gotowych, w wyniku którego powstanie nowa firma BERGÉ GEFCO posiadająca wiodącą pozycję na hiszpańskim rynku. Operacja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Europejską.

więcej
9 lipca 2018 r.

DB Schenker jako pierwszy operator logistyczny na świecie oferuje swoim klientom kompleksową usługę druku 3D. Za pośrednictwem portalu internetowego eSchenker klienci mogą przesłać projekt 3D, wybrać materiał i kolorystykę, zapoznać się z cenami, zamówić wydruk, a następnie go otrzymać.

więcej
2 lipca 2018 r.

Firma Langowski Shipping (LSH), świadcząca usługi transportowe i logistyczne oraz z zakresu obsługi celnej, wynajęła 3 800 mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Pruszków. Eksperci z JLL reprezentowali Langowski Shipping w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu.

więcej
27 czerwca 2018 r.

Firma właśnie przedłużyła swój logistyczny kontrakt w parku Logicor Mysłowice oraz podpisała nową umowę pod potrzeby lidera branży spożywczej w parku Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi. Aktualnie, w tych dwóch lokalizacjach, dysponuje już powierzchniami magazynowymi i biurowymi o łącznym metrażu bliskim 13 500 mkw. W obu transakcjach doradzała Agencja AXI IMMO.

więcej
27 czerwca 2018 r.

Firma UPS poinformowała o planach budowy pięciu kolejnych stacji tankowania sprężonego gazu ziemnego (CNG) oraz zakupu ponad 700 nowych pojazdów napędzanych CNG, w tym 400 ciągników siodłowych i 330 ciągników terminalowych.

więcej
25 czerwca 2018 r.

Niewiele jest na świecie firm branży TSL, które w tak krótkim czasie osiągnęły tak wiele. Jedną z nich jest znana i obecna na rynku polskim Agility – jeden z największych na świecie dostawców zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych. Wystarczy powiedzieć, że jego przychody przekraczają 4,6 mld dol., zatrudnia ponad 22 tys. osób w 500 oddziałach w 100 krajach.

więcej
23 czerwca 2018 r.

22 VI 2018 r. miało miejsce oficjalne otwarcie oddziału Raben Logistics Polska w Opolu. W uroczystości wzięli udział między innymi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz jego zastępca Maciej Wujec. Na ziemi opolskiej oddział Rabena działa od lat, a w tym roku dojrzał do decyzji o zmianie lokalizacji i przenosin do nowoczesnego kompleksu magazynowego.

więcej
22 czerwca 2018 r.

21 VI w Gdyni odbył się już XIX Kongres Spedytorów, który był zarazem okazją do świętowania jubileuszu 25-lecia istnienia Polskiej Izby Spedycji i Logistyki (pod tą nazwą od listopada 2001 r., wcześniej jako Polski Związek Spedytorów Międzynarodowych). Nie obyło się bez wspomnień, gości zabawiała kabaretowa Grupa MoCarta, a zebrani mogli m.in. obejrzeć pokaz zdjęć z ćwierćwiecza istnienia organizacji.

więcej
12 czerwca 2018 r.

Specjalizująca się w dedykowanej logistyce kontraktowej firma ID Logistics Polska obchodzi w tym roku 10-lecie działalności na polskim rynku.

więcej
7 czerwca 2018 r.

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zainwestował w rozbudowę i modernizację swoich obiektów o powierzchni ponad 14 tys. mkw. w miejscowości Mohammedia w Maroku. Od maja br. oddział łączy usługi w zakresie krajowego i międzynarodowego transportu lądowego, logistyki kontraktowej oraz operacji celnych.

więcej
1 czerwca 2018 r.

Z badań Barometr E-shopper 2017, przeprowadzonych na zlecenie DPDgroup, wynika, że polski rynek e-commerce coraz bardziej się stabilizuje, choć jego rozwój wciąż jest dynamiczny. Konsumenci robiąc e-zakupy coraz częściej korzystają ze smartfonów a popularność zyskuje e-handel zagraniczny, głównie chińskie portale e-commerce.

więcej
30 maja 2018 r.

Firma OEX E-Business podpisała listy intencyjne dotyczące współpracy z partnerami biznesowymi z obszaru logistyki dla e-commerce z Singapuru. Umowy z Pacific Integrated Logistics Group i UrbanFox Asia mają ułatwić spółce z Grupy OEX dalszy rozwój na rynkach azjatyckich.

więcej
29 maja 2018 r.

11,5 tys. osób wzięło udział w jubileuszowym, już X Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Podczas imprezy odbyło się 150 sesji tematycznych, na których wystąpiło 900 prelegentów.

więcej
26 maja 2018 r.

Podczas spotkania z mieszkańcami gminy Baranów, które odbyło się 23 V, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild zaprezentował obszar o powierzchni 66 km2, który ma być zarezerwowany pod budowę CPK (sam port zajmie ok. 30 km2).

więcej
23 maja 2018 r.

Globalny operator logistyczny przedłużył najem około 7,9 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym MLP Pruszków II.

więcej
17 maja 2018 r.

Polskiej Koleje Państwowe S.A. podpisały w ubiegłym tygodniu porozumienie z szefami 10 polskich operatorów terminali przeładunkowych i centrów logistycznych. Wzajemne wsparcie na rzecz tworzenia łańcuchów logistycznych na osi wschód–zachód, północ– południe Europy oraz z Azji, a także wspólne kreowanie projektów inwestycyjnych i biznesowych w obszarze logistyki – to główne założenia parafowanego dokumentu.

więcej
8 maja 2018 r.

Według danych Unii Europejskiej wartość szkód powstałych w wyniku kradzieży ładunków przewożonych na terytorium Europy przewyższa rocznie 8,2 mld euro. Dzięki działalności takich organizacji, jak Stowarzyszenie Ochrony Transportowanych Zasobów (TAPA), walka z rabunkami podczas transportu i magazynowania ładunków staje się bardziej skuteczna.

więcej
24 kwietnia 2018 r.

W Poznaniu zakończyła się X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Triumfatorem tegorocznych zmagań został Konrad Danek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie.

więcej
19 kwietnia 2018 r.

6 IV oficjalnie Raben Logistics otworzył swój nowy oddział w Chlebni (ok. 40 km od Warszawy), przenosząc się z Grodziska Mazowieckiego.

więcej
17 kwietnia 2018 r.

OT Logistics S.A. zawarła umowę z Glencore Polska Sp. z o.o. na przeładunki produktów agro w portach w Gdyni i Świnoujściu wraz ze składowaniem tych produktów w portowych magazynach Grupy Kapitałowej OT Logistics. Umowa jest kontynuacją długoletniej współpracy pomiędzy obiema spółkami, opartej o cykliczne zlecenia.

więcej
2 kwietnia 2018 r.

ID Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, otworzył Innovation Campus we Francji. Jest to pierwszy tego typu kampus, który został uruchomiony przez firmę logistyczną we Francji.

więcej
20 marca 2018 r.

Dachser, globalny operator logistyczny, przewiduje wpływ jednego z największych trendów ostatnich lat, jakim jest rozwój branży e-commerce, na zmianę sposobu dokonywania zakupów w sektorze DIY. Wielokanałowość, postępująca cyfryzacja, a także coraz większa rola operatorów logistycznych, to tylko niektóre z czynników towarzyszących ewolucji handlu w branży budowlano-remontowej.

więcej
14 marca 2018 r.

ID Logistics, operator specjalizujący się w logistyce kontraktowej, podsumował wyniki finansowe za 2017 r. Grupa odnotowała wzrost przychodów o 24,2% do poziomu 1,33 mld euro.

więcej
5 marca 2018 r.

Dane z rocznego raportu AAG Industrial & Logistics Market Review potwierdzają, że sektor ten z zasobami przekraczającymi 13,5 mln m kw. był najszybciej rosnącym spośród wszystkich sektorów rynku nieruchomości komercyjnych w 2017 roku.

więcej
28 lutego 2018 r.

Firma Greencarrier Freight Services Poland skandynawski spedytor i logistyk podpisał umowę na wynajem powierzchni magazynowo-biurowej w Distribution Park Sosnowiec – parku magazynowym - należącym do Hines Global REIT. Firma będzie prowadziła operacje logistyczne na powierzchni 2660 mkw. W procesie negocjacji warunków umowy, najemcy doradzała agencja AXI IMMO.

więcej
28 lutego 2018 r.

Po rekordowym 2016 r. na rynku powierzchni magazynowych, również ubiegły rok był w Polsce, jak wszystko na to wskazuje (nie ma bowiem jeszcze ostatecznych, pełnych danych) bardzo dobry. Sytuacja sprzyjała inwestycjom w rozwiązania innowacyjne, szyte na miarę i poprawę efektywności energetycznej – podkreślają przedstawiciele wielu firm tej branży.

więcej
20 lutego 2018 r.

Dachser obchodzi tego roku 20-lecie Dachser DIY-Logistics - globalnego rozwiązania logistycznego dla branży budowlanej, DIY i ogrodniczej. Ponadto jako partner stowarzyszenia Heimwerken, Bauen und Garten (BHB) firma ponownie wystąpi na Międzynarodowych Targach Wyrobów Metalowych Eisenwarenmesse w Kolonii, gdzie przedstawi swoje usługi usprawniające łańcuch dostaw w sektorze DIY.

więcej
19 lutego 2018 r.

Właściciel i zarządca obiektów logistycznych, firma P3, odnotowała w ubiegłym roku roku rekordowy wzrost. Portfolio spółki zwiększyło się do ponad 4 mln m2 obiektów logistycznych na dziewięciu europejskich rynkach.

więcej
14 lutego 2018 r.

Od 1 II w Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka funkcjonuje punkt obsługi Służby Celno-Skarbowej. Na terenie nowego terminala można zatem realizować procedury pozwalające na dopuszczenie towarów do wolnego obrotu na terytorium UE, wywóz towarów oraz przygotowanie innych procedur specjalnych.

więcej
30 stycznia 2018 r.

Trans Polonia S.A, operator oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, osiągnął w grudniu 2017 r. 16,6 mln zł przychodów ze sprzedaży (+6% r/r).

więcej
29 stycznia 2018 r.

18 I w Warszawie odbyła się konferencja prasowa FM Logistic, na której firma przedstawiła swoje inwestycje z roku ubiegłego, a także - co oczywiste - plany na rok bieżący. Poruszono także tematy zmian w logistyce, rozwoju technologicznego, a nawet rolę Polski jako centrum zarządzania regionem Europy Centralnej.

więcej
15 grudnia 2017 r.

Grupa Azoty podpisała 6 XII porozumienie z CTL Logistics ws. m.in. przejęcia spółek celowych, a tym samym konsolidacji działalności bocznic w Kędzierzynie i Puławach. Oznacza to, że od 1 I 2018 r. wszystkie spółki zarządzające bocznicami w Grupie Azoty znajdą się w strukturach Grupy.

więcej
12 grudnia 2017 r.

Popyt na magazyny pozostaje w Polsce nadal wysoki – w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 r. przekroczył 2,2 mln m2, a całkowite zasoby rynku wzrosły do 12,86 mln m2 (+18% w stosunku do roku 2016). Jednocześnie ponad 1,05 mln m2 jest w budowie, a wskaźnik pustostanów pozostaje na rekordowo niskim poziomie 5,04%.

więcej
6 grudnia 2017 r.

Zaopatrzenie statków w naturalny gaz skroplony (LNG) w portach będzie w najbliższym czasie najbardziej dochodowym biznesem w usługach portowych.

więcej
23 listopada 2017 r.

Grupa Kapitałowa OT Logistics wypracowała w III kwartałach 2017 r. 639,6 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Zysk operacyjny wyniósł 22,3 mln zł, a wynik EBITDA wzrósł o 45% w ujęciu rocznym do 63,1 mln zł. Grupa zanotowała zysk netto na poziomie 12,8 mln zł.

więcej
8 listopada 2017 r.

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, jako pierwsza firma spedycyjna uzyskał certyfikat QEP na najwyższym poziomie – Expert, w zakresie zarządzania chłodniczymi łańcuchami dostaw produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych. Certyfikaty QEP przyznawane są przez firmę Envirotainer.

więcej
25 października 2017 r.

Praca nad ustawą o zakazie handlu w drugą i czwartą niedziele przybrała tak szybkie tempo, że prezydent zdąży ją jeszcze podpisać w tym roku, tak aby obowiązywała od 1 I 2018 r.

więcej
25 października 2017 r.

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski poinformował, że spółka zainwestuje blisko miliard złotych w nową architekturę sieci logistycznej. Kluczowe będzie utworzenie Centralnego Hubu Logistycznego - gigantycznej sortowni do obsługi krajowego i międzynarodowego e-commerce, w tym rozwijającej się współpracy spółki z Chinami.

więcej
11 października 2017 r.

Rozpoczyna się kolejna, dziesiąta już edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym roku do udziału w niej zgłosiło się blisko 8700 uczniów z 284 szkół w całej Polsce.

więcej
11 października 2017 r.

Schenker Technology Center (Warsaw) Sp. z o.o. to kolejna spółka Grupy w Polsce. Jej kompetencje to usługi IT dla organizacji, utrzymanie globalnej infrastruktury IT, wsparcie systemów operacyjnych w biznesie lotniczym i oceanicznym, a także rozwój elektronicznych aplikacji dla klientów.

więcej
10 października 2017 r.

Umowy dla 14 projektów na łączną sumę 8,8 mld zł zawarło Centrum Unijnych Projektów Transportowych 3 X w Ministerstwie Rozwoju. Wśród nich znalazły się m.in. bardzo ważny projekt kolejowy (tunel w Łodzi), budowa drugiej linii warszawskiego metra czy wykonanie w kilku miastach nowych linii tramwajowych. W sumie beneficjenci otrzymają 4,9 mld zł ze środków Unii Europejskiej.

więcej
30 września 2017 r.

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, uruchamia nowy magazyn w Plewiskach k. Poznania. Atutami nowego obiektu są nieograniczona odporność ogniowa oraz dobra lokalizacja, sprzyjająca optymalizacji kosztów dystrybucyjnych. Magazyn został otwarty 1 października, a klientami w tym obiekcie będą firmy z różnych branż, m.in. chemicznej, meblarskiej i motoryzacyjnej.

więcej
27 września 2017 r.

Mainfreight Europe, będący częścią nowozelandzkiej Grupy Mainfreight, ogłosił otwarcie kolejnego europejskiego oddziału, tym razem we Włoszech. Nowe biuro mające swoją siedzibę w Mediolanie, specjalizuje się w usługach Air&Ocean. Włoskie biuro jest już 10. placówką firmy w Europie.

więcej
26 września 2017 r.

Globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, Agility, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w I połowie 2017 r. - Agility Mid-Year Emerging Markets Review.

więcej
13 września 2017 r.

Globalny operator logistyczny, Dachser, w ramach rozwoju swojej europejskiej sieci buduje i modernizuje magazyny w Austrii, Rosji i zachodniej Francji.

więcej
13 września 2017 r.

Przychody Grupy Kapitałowej Torpol w I półroczu 2017 r. ukształtowały się na poziomie 212,9 mln zł (-36,7% r/r), EBIT wyniósł -9,7 mln zł (-14,2 mln zł r/r), a strata netto -11,2 mln zł (-13,7 mln zł r/r). Portfel zamówień Grupy jest na rekordowym poziomie ponad 3 mld zł.

więcej
13 września 2017 r.

Dostawca zintegrowanych usług transportowo-logistycznych, DB Schenker, wzmocnił swoją europejską sieć transportu lądowego wprowadzając dwa nowe paneuropejskie produkty.

więcej
13 września 2017 r.

W I półroczu 2017 r. wynajęto w Polsce 1,72 mln m2 magazynów – najwięcej w historii. Popyt netto wyniósł 1,3 mln m2 - to trzeci co do wielkości wynik w Europie.

więcej
7 września 2017 r.

P3 Logistic Parks kontynuuje intensywny rozwój rozpoczynając budowę magazynu o powierzchni 61,000 m2 w parku logistycznym P3 Piotrków w centralnej Polsce. Głównym najemcą obiektu, który zajmie 56,000 m2 będzie Kuehne+Nagel.

więcej
15 sierpnia 2017 r.

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej w austriackim Tyrolu.

więcej
5 sierpnia 2017 r.

7R podpisało umowę z krakowską hurtownią AUTO - GUM na wynajem 12 000 mkw. powierzchni w nowo powstającym Centrum Logistycznym Kraków – Kokotów V.

więcej
2 sierpnia 2017 r.

Z końcem lipca Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, uruchomił nowe połączenie drogowe z Poznania do Rheine w Niemczech. Przewozy na tej trasie będą realizowane pięć razy w tygodniu w obu kierunkach. Jest to już dwunasta bezpośrednia linia Dachser z Wielkopolski do Niemiec.

więcej
24 lipca 2017 r.

Deweloper nieruchomości o przeznaczeniu logistyczno-magazynowych Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. otrzymało pozwolenie na budowę Centrum Logistycznego Kraków III. Planowana inwestycja dostarczy ok. 19 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz biurowej.

więcej
12 lipca 2017 r.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Grupa Raben podpisała umowę o przejęciu udziałów Busse Logistik, z siedzibą w Kassel. Firma zatrudnia ponad 140 pracowników i prowadzi działalność transportową krajową i międzynarodową. Przejęcie wpisuje się w długoterminowy plan rozwoju Grupy na rynku niemieckim. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych.

więcej
5 lipca 2017 r.

Trwa rozbudowa Podkarpackiego Parku Logistycznego Omegi Pilzno w Mokrzcu. Już pod koniec sierpnia magazyn będzie miał do zaoferowania klientom dodatkowe 30 000 m2. Nowa powierzchnia, to nowe miejsca pracy dla magazynierów – kierowców wózków widłowych.

więcej
30 czerwca 2017 r.

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2017. Zysk netto wyniósł ponad 48 mln USD (14,6 mln KWD*) i wzrósł o 11,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku.

więcej
27 czerwca 2017 r.

Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, podpisała w Hiszpanii nową umowę z firmą Duracell, światowym producentem baterii. Do zadań ID Logistics należy kompleksowe zarządzanie obsługą magazynową i logistyczną produktów Duracell na Półwyspie Iberyjskim.

więcej
14 czerwca 2017 r.

P3, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych dostarczył dedykowaną powierzchnię dla firmy Quick Service Logistics Polska, lidera na rynku w dziedzinie logistyki żywności w parku logistycznym P3 Błonie. Quick Service Logistics przenosi się z obecnie zajmowanego magazynu w P3 Błonie do nowego budynku, w którym zajmie ponad 9 000 m2, zwiększając całkowitą ilość wynajmowanej powierzchni w parku o 50 %. 

więcej
6 czerwca 2017 r.

W I kwartale 2017 r. całkowite zasoby powierzchni magazynowej klasy A w Polsce wzrosły do ponad 11,6 mln m2. Całkowity popyt przyrósł o 45% i osiągnął 925 tys. m2. – podaje nowy raport Cushman & Wakefield.

więcej
5 czerwca 2017 r.

Grupa Trans Polonia przedstawiła wyniki finansowe za I kwartał 2017 r. – przychody ze sprzedaży wyniosły 48,7 mln zł w porównaniu do 23 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Skonsolidowany zysk netto w badanym okresie wyniósł 1,78 mln zł, wobec raportowanej rok wcześniej straty rzędu 1,99 mln zł, a jego rentowność wyniosła 3,7%.

więcej
2 czerwca 2017 r.

Na zamówienie operatora logistycznego CAT LC Polska w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów powstaje ponad 12 000 m2 nowej powierzchni – powiększany jest o nią budynek, w którym już dziś, na ponad 4 500 m2, firma prowadzi część swoich działań. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego związane z projektem miało miejsce 24 maja.

więcej
30 maja 2017 r.

Autonomiczne ciężarówki, zautomatyzowane magazyny, śledzenie pojazdów, drony – to nie pomysły rodem z najnowszego holywoodzkiego filmu science fiction, ale logistyczne rozwiązania przyszłości. Popularyzacja tych technologii może sprawić, że transport towarów stanie się znacznie efektywniejszy, bezpieczniejszy i szybszy.

więcej
24 maja 2017 r.

Polscy wytwórcy produktów dla branży ogrodniczej eksportują coraz więcej swoich wyrobów do europejskich sieci DIY. Dachser, jeden z operatorów logistycznych, który dostarcza towary do 18 tys. marketów typu dom i ogród w całej Europie, tylko w 2016 r. zwiększył przewozy produktów ogrodniczych z Polski o 65% w stosunku do roku 2015. Najwięcej z nich trafiło do sieci DIY w Niemczech - aż 60%. Chłonnymi rynkami na produkty ogrodnicze wytwarzane w naszym kraju są też Czechy, Słowacja, Francja, Austria, Rumunia, kraje Półwyspu Iberyjskiego i Włochy.

więcej
24 maja 2017 r.

W dniach 29-31 maja na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 119/121 odbędzie się Konferencja Naukowa TranSopot 2017 „Wyzwania rozwoju transportu w XXI wieku”. Weźmie w niej udział cała plejada polskich naukowców zajmujących się transportem.

więcej
16 maja 2017 r.

Hiszpański lider w rozwoju technologicznych platform do zleceń transportowych - Wtransnet - przedstawił na targach Transport Logistic w Monachium - Qualis Logistics, nową giełdę ładunków, do której dostęp będą miały tylko firmy zaudytowane.

więcej
10 maja 2017 r.

Targi Solutrans 2017 we Francji to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń dla przedstawicieli całej branży, umożliwiające prezentację pomysłów i inicjatyw, które przyczyniają się do rozwoju sektora transportu drogowego i miejskiego.

więcej
9 maja 2017 r.

Na Śląsku budowanych jest obecnie sześć nowych magazynów do wynajęcia o łącznej powierzchni 135 tys. m2. W regionie obiekty tego typu liczą już ponad 1,9 mln m2. To daje Śląskowi pierwsze miejsce nie tylko w Polsce, ale także czołowe w Europie Środkowo-Wschodniej.

więcej
4 maja 2017 r.

P3, wiodący właściciel, deweloper oraz zarządca nieruchomości logistycznych w Europie poinformował o planach ekspansji w Polsce. Inwestor – deweloper, który od dziesięciu lat odnosi sukcesu na polskim rynku powierzchni logistycznych, planuje jeszcze dynamiczniejszy rozwój wynikający m.in. z zakupu gruntu w sąsiedztwie istniejącego parku logistycznego P3 Poznań.

więcej
25 kwietnia 2017 r.

Zgodnie z nową strategią na lata 2017-2021, ogłoszoną podczas konferencji prasowej 18 IV, Poczta Polska zamierza skoncentrować się na trzech obszarach działalności: usługach cyfrowych i administracyjnych, przesyłkach paczkowo-kurierskich i obsłudze rynku e-commerce oraz międzynarodowych usługach logistycznych.

więcej
20 kwietnia 2017 r.

GLS ogłosił przejęcie amerykańskiej firmy Postal Express Inc. specjalizującej się w przesyłkach ekspresowych.

więcej
19 kwietnia 2017 r.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowisk naukowych zajmujących się szeroko rozumianym zarządzaniem logistycznym, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu wraz z Partnerami, organizuje I Międzynarodową Konferencję Naukową Logistyka – współczesne problemy i wyzwania w ujęciu międzynarodowym.

więcej
18 kwietnia 2017 r.

OT Port Gdynia, należący do Grupy Kapitałowej OT Logistics, uruchomił w gdyńskim porcie magazyn dedykowany ładunkom agro, który zwiększa potencjał przeładunkowy produktów rolnych w porcie. Zrealizowana inwestycja ma wartość 5 mln zł.

więcej
11 kwietnia 2017 r.

Na zorganizowanej 5 IV w Warszawie konferencji prasowej, Grupa ID Logistics podsumowała swoją działalność w 2016 r. Przychody firmy wzrosły o 15% i po raz pierwszy w jej historii przekroczyły miliard euro.

więcej
6 kwietnia 2017 r.

Kewin Stolarski z ZSCKU w Koninie wygrał IX Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną. Prawie 8 tys. uczestników do pokonania, 6 miesięcy logistycznych zmagań, 3 etapy i kilkadziesiąt zadań do rozwiązania – tak w skrócie prezentuje się droga Kewina do zwycięstwa w tegorocznej edycji konkursu. Uczeń III klasy już teraz zdobył symboliczny indeks na studia w Wyższej Szkole Logistyki.

więcej
5 kwietnia 2017 r.

Firma Kuehne + Nagel w Polsce podpisała nową umowę dotyczącą zarządzania logistyką kontraktową firmy Bosch Termotechnika.

więcej
30 marca 2017 r.

Firma Hub One, usługodawca technologii informacyjnych i komunikacyjnych dla profesjonalistów wraz z FM Logistic, stworzyły wspólnie Inventory Viewer - zautomatyzowany system inwentaryzacji.

więcej
28 marca 2017 r.

Początek wiosny wyraźnie ożywił branżę TSL i spowodował wysyp imprez wystawienniczo-konferencyjnych w Polsce i za granicą. W ostatniej dekadzie marca odbyły się w podwarszawskim Nadarzynie dwie imprezy targowe oraz konferencja SITK „INTERMODAL”.

więcej
24 marca 2017 r.

Polska staje się regionalnym hubem dla branży motoryzacyjnej. Jedną z najnowszych inwestycji będzie budowa nowego, „szytego na miarę” magazynu o powierzchni 27 500 m2 dla Valeo Autosystemy, firmy z francuskiej grupy motoryzacyjnej Valeo. Magazyn będzie drugim projektem, który Goodman zrealizuje dla Valeo w Polsce, i powstanie w sąsiedztwie zakładu produkcyjnego firmy w podkrakowskiej Skawinie.

więcej
17 marca 2017 r.

Firma DHL Express, realizująca międzynarodowe usługi ekspresowe, oficjalnie uruchomiła 13 marca br. nowy service center w Toruniu. Jest to kolejna inwestycja DHL Express, po wdrożeniu nowych obiektów w Rzeszowie, Lublinie i Katowicach, zrealizowana w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w ramach największego globalnego programu inwestycyjnego.

więcej
16 marca 2017 r.

Prologis, spółka zajmująca się nieruchomościami logistycznymi, ocenia 2016 r. wielce pozytywnie na co wskazują wyniki działalności w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Polski.

więcej
13 marca 2017 r.

60 uczestników, 120 minut, 6 stron tabel i zadań – tak w liczbach prezentuje się finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, który 3 III odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Do finałowej rozgrywki przystąpili najlepsi młodzi logistycy z całego kraju, wyłonieni w eliminacjach szkolnych i okręgowych z prawie 8 tys. uczniów.

więcej
9 marca 2017 r.

P3, wiodący ogólnoeuropejski, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych, poinformował o rekordowych wynikach za 2016 rok, zarówno pod względem noworozpoczętych budów, podpisanych umów najmu, poziomu wynajęcia, jak i planowanych inwestycji.

więcej
4 marca 2017 r.

Yusen Logistics, globalny dostawca usług logistycznych, wygrał przetarg na dostawę rozwiązań w całym łańcuchu dostaw dla firmy NEUE HALBERG-GUSS (NHG).

więcej
2 marca 2017 r.

Amazon potwierdził, że w IV kwartale 2017 r. otworzy nowe centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Panattoni Europe.

więcej
28 lutego 2017 r.

Wykorzystanie standardów GS1 w transporcie i logistyce (w Polsce z systemu firmy korzysta kilkadziesiąt tysięcy firm) to przede wszystkim poprawa efektywności i przejrzystości w łańcuchu dostaw. Jednym z jego podstawowych identyfikatorów jest numer GTIN, który od 14 II jest obowiązkowy dla wszystkich produktów, które posiadają je nadane przez właściciela marki.

więcej
27 lutego 2017 r.

Ponad 300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 16 województw zmierzy się w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej. Wielki sprawdzian branżowej wiedzy przyszłych logistyków i spedytorów odbędzie się 8 marca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

więcej
25 lutego 2017 r.

O jedną piątą wzrosła sprzedaż usług kurierskich w Poczcie Polskiej w 2016 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. Cały rynek paczkowy dla biznesu w Poczcie Polskiej wzrósł w tym czasie o 17%.

więcej
20 lutego 2017 r.

Amazon potwierdził dzisiaj, że w IV kwartale 2017 r. otworzy nowe centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu. Zadaniem nowego centrum logistyki e-commerce będzie wspieranie realizacji usług w zakresie dostaw i logistyki na rzecz rosnącej liczby niezależnych małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż na Amazon korzystając z usługi Sprzedawaj na Amazon i Fulfillment by Amazon. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Panattoni Europe.

więcej
14 lutego 2017 r.

Polska importuje ponad 240 tys. t bananów, które drogą morską sprowadzane są głównie z Ekwadoru i Kostaryki, ale również z Afryki, i Karaibów. Największym eksporterem tych owoców do Europy od lat pozostaje Ekwador.

więcej
14 lutego 2017 r.

Rynek ecommerce w Polsce cechuje się wysoką, dwucyfrową dynamiką wzrostu. Zgodnie z raportem PMR wykonanym w 2016 roku wartość wzrostu rynku ecommerce w Polsce w 2016 roku wyniosła 19,7%. Polski rynek ecommerce jest wart 38, 1 miliarda złotych. Taki, dwucyfrowy wzrost powinien utrzymać się do 2020 roku.

więcej
9 lutego 2017 r.

DTW Logistics, polski operator logistyczny o zasięgu międzynarodowym specjalizujący się w logistyce kontraktowej oraz transporcie i spedycji międzynarodowej, od nowego roku zwiększył częstotliwość połączeń swojej linii drobnicowej na trasie Polska – Włochy. Firma zapowiada też rozwój regularnych transportów drobnicowych do kilku innych krajów Europy Zachodniej.

więcej
6 lutego 2017 r.

OT Logistics S.A. stojąca na czele Grupy Kapitałowej, będącej jednym z liderów branży TSL w Europie, ma umowę z konsorcjum banków na kredyt w łącznej wysokości 50 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na wykup obligacji zapadających w lutym br.

więcej
2 lutego 2017 r.

Trzynaście podmiotów powołało (17 I 2017 r. w Davos) Radę Wodorową - Hydrogen Council. Jak donosi John Clancy i Harriet Barham z FTI Consulting, założyciele, czyli: BMW, Daimler, Honda, Kawasaki i Toyota, Shell,Total, Air Liquide, Alstom, Anglo American, Engie i Linde Group mają wspierać komercjalizację rozwiązań z użyciem wodorowych ogniw paliwowych.

więcej
24 stycznia 2017 r.

Grupa InPost zamknęła ubiegły rok wzrostem liczby obsługiwanych przesyłek o 142%. Wzrost zawdzięcza przede wszystkim segmentowi kurierskiemu, który w ubiegłym roku zanotował o 405% większy wolumen niż w 2015 r.

więcej
17 stycznia 2017 r.

W grudniu, w stołecznym Hotelu Bristol gościła liczna grupa szefów i przedstawicieli firm związanych z branżą TSL na seminarium „Logistyka made in Germany” zorganizowanym przez Logistics Alliance Germany, Hafen Hamburg Marketing oraz Wydawnictwo Eurologistics. Celem była prezentacja innowacyjnych rozwiązań istniejących w niemieckiej logistyce.

więcej
13 grudnia 2016 r.

Globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, Agility, ogłosił wyniki finansowe za III kwartał 2016 r.

więcej
12 grudnia 2016 r.

Grupa Geis z siedzibą we frankońskim Bad Neustadt została założona w 1948 roku. Obecnie firma działa na rynku międzynarodowym jako dostawca kompleksowych rozwiązań logistycznych zatrudniając ponad 6.000 pracowników w powyżej 100  lokalizacjach centrach dystrybucyjnych i logistycznych w całej Europie.  Zeszło roczny obrót sięgnął  680 mil. EUR.

więcej
6 grudnia 2016 r.

24 XI zakończyła się pierwsza edycja Targów Logistyki Magazynowej INTRALOMAG.

więcej
6 grudnia 2016 r.

W przypadku platform internetowych o sukcesie najczęściej przesądza to, kto był pierwszy. Najlepszym tego dowodem jest czwarta co do wielkości transakcja finansowa roku 2016, czyli sprzedaż „Allegro” za ok. 3,5 mld dol.

więcej
30 listopada 2016 r.

Komisja Europejska przekazała Polsce podpisane umowy o dofinansowanie 16 inwestycji transportowych. Otrzymają one 8 mld zł wsparcia z Instrumentu Łącząc Europę (CEF).

więcej
30 listopada 2016 r.

Do końca 2016 r. polski rynek kosmetyczny osiągnie 23 mld zł, wobec 20 mld zł w poprzednim roku, co pozwala na zajęcie 6 miejsca w Europie pod względem wartości sprzedaży. Polskie produkty trafiają do ponad 130 krajów, a niemal co drugi kosmetyk wyprodukowany w Polsce trafia na eksport.

więcej
26 listopada 2016 r.

24 XI 2016 r. zakończyła się pierwsza edycja Targów Logistyki Magazynowej INTRALOMAG. Innowacyjne technologie, profesjonalne forum i branżowe wystąpienia zachęcały do zwiedzania osoby zainteresowane rozwiązaniami z branży logistyczno-magazynowej.

więcej
22 listopada 2016 r.

Zakaz handlu w niedzielę, to flagowy pomysł obecnego rządu. Niestety, Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej, nie zajął dotychczas stanowiska odnośnie skutków, jakie zakaz ten spowoduje dla polskich portów. A będzie to doprowadzenie terminali do ruiny.

więcej
21 listopada 2016 r.

Coroczne święto polskiej logistyki czeka w tym roku wyjątkowa odsłona. 8 XII 2016 r. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się bowiem już 15. edycja Gali Logistyki, Transportu i Produkcji. Pomimo jubileuszu, nie zabraknie tradycyjnych i zarazem najważniejszych punktów programu.

więcej
21 listopada 2016 r.

Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają na pierwszą edycję Targów Logistyki Magazynowej INTRALOMAG, które odbędą się już w tym tygodniu, w dniach 23-24 listopada 2016 roku w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie II Forum Inwestorów i Eksporterów „W centrum Polski, w centrum Europy”.

więcej
16 listopada 2016 r.

W końcu III kwartału 2016 r. w stoczniowych portfelach było ponad 100 statków do transportu, regazyfikacji i przechowywania skroplonego gazu. W Europie działają 22 terminale LNG. Te największe mogą przeładowywać 10 mln t gazu rocznie.

więcej
2 listopada 2016 r.

Operator logistyczny Agality, przystąpił do proekologicznej inicjatywy Carbon Pact Challenge, realizowanej przez Maersk Line, największego na świecie armatora kontenerowego. Podpisane porozumienie przewiduje do 2020 r. ograniczenie emisji CO2 o 15% dla każdego przetransportowanego kontenera, zawierającego przesyłki Agility.

więcej
18 października 2016 r.

Zakończyła się druga polska edycja badania Speed Docking, zorganizowanego przez ECR Polska.

więcej
11 października 2016 r.

W murach Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, 1 X, kolejny rok akademicki rozpoczęli studenci logistyki. Tej jesieni w poczet społeczności akademickiej WSL przyjętych zostało prawie 1000 osób.

więcej
4 października 2016 r.

Komisja Europejska w Białej Księdze dla systemu transportowego Unii Europejskiej do 2050 r. zakłada przeniesienie na kolej lub transport wodny aż 30% drogowego transportu towarów do roku 2030, zaś do 2050 r. ponad 50%. Ma w tym pomóc dynamiczny rozwój transportu intermodalnego.

więcej
30 września 2016 r.

„Nie inwestuję w strefie bo jestem za mały...”, „Dla firm jak moja, nie ma dofinansowania...”, „Wstrzymują mnie procedury...”. To tylko niektóre z odpowiedzi, jakich udzielają małe i średnie polskie firmy, gdy stają przed możliwością zainwestowania w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Zachodniopomorscy praktycy obsługi inwestorów przekonują, że są to mity, które w końcu trzeba obalić. Zrobią to 20 października br. na PROINVESTORS w Szczecinie.

więcej
27 września 2016 r.

W ostatni piątek zakończyły się w Berlinie największe targi transportowe na świecie – InnoTrans 2016. Na organizowanej co dwa lata imprezie dominującymi hasłami były w tym roku: mobilność, innowacje i ochrona środowiska.

więcej
27 września 2016 r.

Niedawna wizyta prezydenta Kazachstanu w Polsce - Nursułtana Nazarbajewa, stała się okazją do pogłębienia relacji obu państw w zakresie współpracy gospodarczej, mającej na celu m.in. zwiększenie eksportu oraz wzmocnienia obecności rodzimych firm na tamtejszym rynku.

więcej
21 września 2016 r.

Polska należy do unijnych potentatów w transporcie drogowym, średniaków w przewozie ładunków koleją i jest zdecydowanym unijnym outsiderem w towarowej żegludze śródlądowej.

więcej
13 września 2016 r.

Globalny dostawca rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, Agality, podał wyniki finansowe za II kwartał 2016 r.

więcej
6 września 2016 r.

Blisko 18,5 mld zł planuje przeznaczyć rząd w przyszłym roku na poprawę dostępności komunikacyjnej Polski (połączenie z głównymi europejskimi korytarzami transportowymi) oraz na modernizację, budowę, utrzymanie, ochronę i podnoszenie bezpieczeństwa infrastruktury transportowej.

więcej
25 sierpnia 2016 r.

Targi Logistyki Magazynowej INTRALOMAG to nowa impreza w kalendarzu Międzynarodowych Targów Łódzkich dedykowana branży wewnętrznej logistyki magazynowej, transportowi i inwestycjom w centra logistyczne.

więcej
23 sierpnia 2016 r.

Zainteresowanie raportowaniem pozafinansowym rośnie. W 2015 roku 37 organizacji zgłosiło swoje raporty społeczne do konkursu organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Przez ostatnie 8 lat do rywalizacji na tym polu stanęło 200 raportów pozafinansowych. Od 1 stycznia 2017 roku wejdzie w życie ustawa regulująca sporządzanie tego typu dokumentów w Polsce.

więcej
9 sierpnia 2016 r.

Rynek magazynowy jest w szczytowej formie, a na koniec roku możliwe jest pobicie kolejnych rekordów – wynika z podsumowania I połowy 2016 r. przygotowanego przez AXI IMMO.

więcej
20 lipca 2016 r.

Wielka Brytania to światowy gracz w handlu. Według danych WTO za 2013 rok Zjednoczone Królestwo było 8. globalnym eksporterem z udziałem 2,9 proc. i 6. importerem z udziałem 3,5 procent. Według Office for National Statistics (ONS) w 2013 roku łączną wartość brytyjskich obrotów handlowych ze światem obliczono na ok. 717 mld funtów.

więcej
20 lipca 2016 r.

Od dziś (20 VII) można zgłaszać firmy do udziału w Plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL”. To już druga odsłona ogólnopolskiego plebiscytu, który skierowany jest do firm zajmujących się Transportem Spedycją lub Logistyką. Kapituła wyróżni trzy firmy, które w szczególny sposób dbają o warunki zatrudnienia oraz wykazują się troską o pracownika. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 października 2016.

więcej
19 lipca 2016 r.

Prezes UTK wszczął postępowanie w sprawie cofnięcia certyfikatu bezpieczeństwa spółce PKP Energetyka S.A. Czyżby to początek walki rządu o ponowne odzyskanie kontroli nad kolejową spółką energetyczną?

więcej
19 lipca 2016 r.

Podczas niedawnej konferencji prasowej kierownictwo FM Logistic Polska przedstawiło główne założenia nowej globalnej strategii Grupy FM, która dotyczy oczywiście także Polski. Operator zakłada, dzięki rozwojowi usług transportowych, wygenerowanie do 2019 r. 13% wzrostu sprzedaży rocznie.

więcej
29 czerwca 2016 r.

Sieć handlowa Carrefour Polska przedłużyła umowę z operatorem ID Logistics dotyczącą zarządzania centrami dystrybucyjnymi w Będzinie oraz Piotrkowie Trybunalskim.

więcej
21 czerwca 2016 r.

Na krajowym rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) odnotowano w ubiegłym roku 10% wzrost o łącznej wartości 4,5 mld zł – wynika z najnowszego raportu firmy PwC. Według szacunków ekspertów wartość wspomnianego rynku w 2016 r. osiągnie 5,1 mld zł przy 14% wzroście.

więcej
21 czerwca 2016 r.

Podczas targów CeMAT 2016 odbyła się premiera nowego rozwiązania firmy STILL stworzonego z myślą o usprawnieniu zarządzania flotą.

więcej
16 czerwca 2016 r.

DB Port Szczecin przyjął i przeładował w maju pięć statków ze sprzętem wojskowym w ramach dwóch dużych operacji szkoleniowych NATO - "Anakonda 2016" i "Brilliant Jump".

więcej
8 czerwca 2016 r.

Operator transportowo-logistyczny Trans Polonia S.A. przygotowuje strategię rozwoju dla przejętej niedawno spółki OTP S.A. (dawniej Orlen Transport S.A.) – ma ona zwiększyć możliwości rozwoju Grupy poprzez większą aktywność na rynku paliw a także ewentualnymi przewozami LNG.

więcej
8 czerwca 2016 r.

Międzynarodowy operator logistyczny, Grupa Geis, rozbudowuje swoją sieć w Polsce – w III kwartale 2016 r. firma planuje otwarcie centralnej sortowni oraz centralnego hub-u drobnicowego w okolicach Łodzi.

więcej
8 czerwca 2016 r.

Z początkiem III kwartału 2016 r. w Nowej Wsi Legnickiej zostanie oddany do użytku nowy magazyn firmy Raben Logistics Polska. Centrum logistyczne operatora składać się będzie z kompleksu hal o docelowej powierzchni 48 tys. m2.

więcej
7 czerwca 2016 r.

Firmy coraz częściej stawiają na optymalizację i minimalizowanie zapasów magazynowych. To chyba idealna sytuacja dla przewozów drobnicowych?

więcej
24 maja 2016 r.

W ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej prezes spółki Gaz-System S.A., Tomasz Stępień, przedstawił strategię tego operatora gazociągów przesyłowych do roku 2025. W ciągu najbliższych dziesięciu lat firma planuje skoncentrować swoje działania na inwestycjach, które pozwolą zwiększyć przepustowość polskiej sieci przesyłowej gazu ziemnego oraz stworzyć techniczne możliwości do transportu tego surowca z różnych źródeł i kierunków.

więcej
23 maja 2016 r.

Nowego Jedwabnego Szlaku), by transportować towary swoich klientów pomiędzy Europą a Chinami. Jedną z firm korzystających z tego rozwiązania jest obecna także w Polsce spółka Wilo - działający w skali globalnej niemiecki producent pomp i systemów pompowych.

więcej
17 maja 2016 r.

W centrum logistycznym Waimea Logistic Park Korczowa, otwarto (12 V) pierwszą halę o powierzchni 7,2 tys. m2.

więcej
17 maja 2016 r.

Współpraca z wyspecjalizowanym operatorem logistycznym może znacząco usprawnić działalność polskich eksporterów i pomóc im obniżyć koszty prowadzenia biznesu. Podstawą jest jednak wybór właściwego partnera, który będzie w stanie sprostać wymaganiom klientów na poziomie międzynarodowym.

więcej
4 maja 2016 r.

Europejski rynek usług magazynowych rozpoczął kolejny rok pełen obiecujących perspektyw i nowych trendów. Polska, jako kraj wciąż rozwijający swoje zaplecze komercyjnych powierzchni przemysłowych, w tym zakresie również nie próżnuje.

więcej
4 maja 2016 r.

Problem kradzieży i wyłudzeń w transporcie jest zjawiskiem, które istnieje od lat i wciąż jest aktualne.  Z naszej perspektywy, tylko świadome i odpowiedzialne podejście wszystkich podmiotów uczestniczących w łańcuchu dostaw transportowych może wpływać na jego zminimalizowanie.

więcej
4 maja 2016 r.

Waimea Holding S.A. podpisała, 22 IV, umowę z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. na dzierżawę terenu oraz wybudowanie nowoczesnego centrum logistycznego w obszarze portu w Szczecinie.

więcej
26 kwietnia 2016 r.

Na ukończeniu są prace związane z powiększeniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o 25-hektarową działkę przy lotnisku w Pyrzowicach. To właśnie sąsiedztwo lotniska ma być magnesem dla firm logistycznych.

więcej
26 kwietnia 2016 r.

W ciągu ostatnich paru lat polski rynek kuriersko–ekspresowo–paczkowy (KEP) rozwinął się szybciej niż przewidywano. Na koniec 2014 r. branża ta osiągnęła wartość ok. 4,4 mld zł, a 2016 r. może wynieść nawet powyżej 5,2 mld zł. Warunkami rozwoju jest m.in. stabilność przepisów, postęp techniczny i unikanie rewolucji podatkowych.

więcej
19 kwietnia 2016 r.

Podsumowaniu 10 lat działalności w Europie Centralnej oraz planom na przyszłość poświęcona była 31 III konferencja prasowa, w której główne role odegrali: przybyły z Anglii David Sleath – dyr. generalny Segro oraz Magdalena Szulc – dyr. tej firmy na Europę Centralną.

więcej
14 kwietnia 2016 r.

W dniach 7-9 kwietnia 2016 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się I edycja Ogólnopolskiej Konferencji Logistycznej „Uniwersytecka Liga Logistyków”, której tematem przewodnim były Aplikacje mobilne w logistyce. Organizatorem wydarzenia byli studenci z Naukowego Koła Logistyki DIALOG działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, na czele z koordynatorkami: Kingą Konstanty i Katarzyną Cyra. Partnerem strategicznym konferencji została firma ESA Logistika.

więcej
13 kwietnia 2016 r.

Jeśli ktoś nie dba zbytnio o prawdę w sprawach drobnych, nie można mu ufać tym bardziej w sprawach istotnych – mawiał Albert Einstein. W przypadku zaufania pracowników do pracodawców sektora TSL, ciekawe dane przynosi niedawne badanie przeprowadzone przez portal Pracujwlogistyce.pl.

więcej
12 kwietnia 2016 r.

Unia Europejska coraz bardziej otwiera się na handel z Dalekim Wschodem, zabiegając o nowe rynki, jak np. Wietnam, Japonię czy Malezję. Jaką wymianę handlową ma z tymi krajami Polska i na jakie towary stawiamy?

więcej
5 kwietnia 2016 r.

Zakończyła się budowa Centrum Logistycznego Gdańsk-Kowale 4. Magazyn, który wystartował jako projekt spekulacyjny, jest już w 72% wynajęty.

więcej
5 kwietnia 2016 r.

Na rozwój transportu intermodalnego składa się harmonijne powiązanie ze sobą różnych gałęzi transportu – od morskiego, poprzez kolejowo-drogowy aż po lotniczy. Takiej koordynacji w Polsce, niestety, nadal brakuje.

więcej
30 marca 2016 r.

Rząd wybierze wkrótce nowy zarząd Poczty Polskiej, ale już zadecydował, że firma nie będzie prywatyzowana i nie wejdzie na giełdę. Zmiany dotkną prawdopodobnie także Urzędu Kontroli Elektronicznej, w wyniku czego regulator może stracić nadzór nad rynkiem.

więcej
30 marca 2016 r.

W kwietniu w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędą się dwie konferencje logistyczne, jedna – naukowa, druga – studencka.

więcej
30 marca 2016 r.

Trzy pytania do Beaty Galewskiej, brokera ubezpieczeniowego (Partner w Biurze Brokerskim Omega).

więcej
22 marca 2016 r.

Firma analityczno–doradcza Eye For Transport Polska (EFT) opracowała mapę najbardziej pożądanych lokalizacji logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Polska Centralna, łącznie z Łodzią okazała się najbardziej atrakcyjnym obszarem pod tym kątem, w tej części Europy.

więcej
22 marca 2016 r.

Multimodal Europe 2016 to międzynarodowa konferencja poświęcona wyzwaniom stojącym przed transportem multimodalnym. Tematyka zainteresuje menedżerów łańcucha dostaw w firmach produkcyjnych, dystrybucyjnych, handlowych, operatorów logistycznych zainteresowanych transportem kolejowym, morskim, lotniczym oraz menedżerów firm transportu drogowego zainteresowanych rozwojem świadczonych usług. 

więcej
15 marca 2016 r.

W ubiegłym tygodniu w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał ogólnopolskiego turnieju dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których pasją jest logistyka.

więcej
15 marca 2016 r.

Wśród dóbr przemieszczanych każdego dnia w łańcuchach logistycznych, znaczną część stanowią żywność oraz leki, które ze względu na swoje właściwości wymagają specjalnych warunków, zarówno magazynowania jak i transportu.

więcej
8 marca 2016 r.

Ponad 300 zarejestrowanych uczestników z 21 krajów wysłucha 59 prelegentów podczas 53 prelekcji i weźmie udział w 7 panelach dyskusyjnych podczas międzynarodowej konferencji Transport Week 2016, która właśnie rusza w Sopocie.

więcej
8 marca 2016 r.

Transport intermodalny w Polsce ma niewątpliwie duży potencjał do rozwoju ze względu na nasze położenie na skrzyżowaniu szlaków tranzytowych, ale jego udział w rynku jest nadal niski – a w ostatnich latach przyrost intermodalu nawet mocno wyhamował. Od dawna znane są problemy, z którymi się boryka i które stoją mu na przeszkodzie do osiągnięcia pożądanego wzrostu, ale wciąż tempo niwelowania tych barier nie jest zadawalające. Ot, taki polski paradoks.

więcej
8 marca 2016 r.

Spółka TP, należąca do grupy kapitałowej Trans Polonia została właścicielem 100% akcji firmy spedycyjnej Orlen Transport z grupy PKN Orlen. Wartość sprzedaży aktywów wyniosła 84,5 mln zł.

więcej
2 marca 2016 r.

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland to największe w tej części Europy spotkanie profesjonalistów na co dzień związanych z transportem, logistyką i magazynowaniem.

więcej
1 marca 2016 r.

Według rzeczoznawców międzynarodowej firmy doradczej JLL, miniony rok charakteryzował się na polskim rynku nieruchomości komercyjnych wyjątkowo dużą aktywnością inwestorów. Był to kolejny rekordowy sezon – wartość ubiegłorocznych transakcji osięgnęła 4,1 mld euro, co stanowi drugi najlepszy wynik w historii rynku.

więcej
1 marca 2016 r.

Współczesne organizacje przemysłu transportowego i logistycznego, chcąc nadążyć za zmieniającymi się uwarunkowaniami społeczno-ekonomicznymi, zmuszone są do nieustannego podnoszenia jakości swoich usług. Widoczny w ostatnich latach postęp w branży TSL stworzył nową jakość w dziedzinie dostarczania przesyłek w miejscu i czasie dogodnym dla klienta.

więcej
29 lutego 2016 r.

W dniu 8 marca na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie ruszy konferencja Transport Week 2016. 53 prelekcji, 59 prelegentów, 7 paneli dyskusyjnych – oto, co już za tydzień czeka nas w ramach jednej z najważniejszych imprez transportowych w tej części Europy.

więcej
23 lutego 2016 r.

Silna konkurencja w branży celulozowo-papierniczej musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami jak wymagania norm środowiskowych, możliwości ponownego użycia surowców i poddawanie ich recyklingowi czy specjalistyczne wytwarzanie z wykorzystaniem energii odnawialnych. Podwyższanie jakości i wydajności procesów oraz obniżanie energochłonności wytwarzania stanowi kluczowy element zarządzania łańcuchem dostaw.

więcej
16 lutego 2016 r.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych rozpoczyna wstępną kwalifikację projektów na inwestycje w zakresie transportu intermodalnego w ramach Osi Priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego, działanie 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych.

więcej
10 lutego 2016 r.

Colliers, międzynarodowa agencja nieruchomości komercyjnych, obecna w Polsce od 1997 r., opublikowała raport „Rynek magazynowy”, podsumowujący jego stan nad Wisłą w 2015 r.

więcej
26 stycznia 2016 r.

Innowacyjność, elastyczność i optymalizacja – to hasła nieodłącznie związane z logistyką oraz z handlem elektronicznym. Punkty wspólne, wzajemne zależności i wynikające z nich korzyści odkrywali uczestnicy konferencji „Logistyka e-commerce. Trendy i wyzwania”, która odbyła się 15 I w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

więcej
20 stycznia 2016 r.

Pod hasłem „E-commerce – globalne wyzwanie dla biznesu logistycznego” odbyła się 14 I w warszawskim hotelu „Polonia Palace” doroczna konferencja i spotkanie Polskiej Izby Spedycji i Logistyki (PISiL). Tradycyjnie już poprzedziło ją zebranie Rady PISiL.

więcej
12 stycznia 2016 r.

W pierwszej połowie stycznia br. DSV Road zakończyło przeprowadzkę swojego łódzkiego oddziału do nowego obiektu logistycznego w Panattoni Business Center Łódź II. Zmiana lokalizacji podyktowana została m.in. dynamicznym rozwojem międzynarodowego i krajowego serwisu drobnicowego oraz rozszerzeniem współpracy z jednym z kluczowych klientów operatora.

więcej
31 grudnia 2015 r.

Poczta Polska jest gotowa do podpisania umowy na obsługę polskiego wymiaru sprawiedliwości w najszybszym terminie z punktu widzenia Zamawiającego, czyli Centrum Zakupów dla Sądownictwa. Jak wynika z harmonogramu, umowa może zacząć obowiązywać od 1 marca.

więcej
14 grudnia 2015 r.

Pół miliona TEU rocznie - takie są obecnie możliwości przeładunkowe zmodernizowanego terminalu kolejowego na BCT – Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni.

więcej
7 grudnia 2015 r.

Dynamiczny rozwój handlu internetowego tworzy popyt na powierzchnie magazynowe. Nawet 700 tys. m² mogą sięgnąć nowe umowy najmu zawarte przez firmy obsługujące e-commerce do roku 2020. Dostępność kadr, a zwłaszcza atrakcyjne koszty pracy i relatywnie niskie koszty wynajmu nieruchomości, dają Polsce szansę na przyciągnięcie nowych graczy z tej branży. Trwa organiczny rozwój firm już tu obecnych.

więcej
27 listopada 2015 r.

W połowie listopada firma BEST Logistics wykonała, przy pomocy transportu śródlądowego, skomplikowaną operację logistyczną dostarczając cztery części regeneratora dla rafinerii PCK do portu w Schwedt.

więcej
25 listopada 2015 r.

W Polsce, w miarę rozwoju infrastruktury, przewozy intermodalne (kombinowane) z udziałem kilku przewoźników, stają się coraz popularniejsze. Warunkiem zwiększania tego rodzaju transportu są terminale morskie i lądowe, skomunikowane z uniwersalnymi stacjami kolejowymi.

więcej
24 listopada 2015 r.

Trans Polonia zawarła z PKN Orlen zobowiązującą umowę kupna 100% akcji Orlen Transport za łączną cenę 84,5 mln zł.

więcej
16 listopada 2015 r.

W I kwartale 2016 r. uruchomiony zostanie park logistyczny, który powstaje w miejscowości Młyny koło przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej na Podkarpaciu. Koszt inwestycji, dzięki której pracę znajdzie ok. 2 tys. osób, to 110 mln zł. Pierwsza z trzech hal, które powstaną w ramach Waimea Logistic Park Korczowa będzie mieć powierzchnię 7,2 tys. m2. 

więcej
7 listopada 2015 r.

Według raportu firmy JLL, od początku 2015 r. w Polsce podpisano umowy najmu na 1,6 mln m2 powierzchni magazynowej, z czego 433 tys. m2. przypadło na III kwartał. Popyt netto od początku roku wyniósł 1,07 mln m2. 

więcej
3 listopada 2015 r.

Firmy produkcyjne związane z branżą FMCG muszą spełniać często niezwykle rygorystyczne przepisy, ale wysokie wymagania są stawiane również wobec przewoźników odpowiedzialnych za transport towarów. 

więcej
2 listopada 2015 r.

PiS wygrał wybory i utworzy samodzielnie rząd. To już wiadomo. Wiadomo też, że kandydatem na ministra transportu (infrastruktury) jest 56-letni Andrzej Adamczyk – poseł ziemi krakowskiej, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury. Czeka go wiele wyzwań, ponieważ lista nie załatwionych spraw przez jego poprzedniczkę jest bardzo długa. Z drugiej strony, niektóre rozpoczęte procesy i programy, chcąc nie chcąc, będzie musiał kontynuować.

więcej
2 listopada 2015 r.

Oferty w przetargu na dostarczanie przesyłek sądowych złożyły Poczta Polska i Polska Grupa Pocztowa. Jak podał w swoim środowym komunikacie InPost, do którego należy PGP, spółka ta wyceniła swoją ofertę na 475,6 mln zł, a Poczta Polska na 293,1 mln zł. 

więcej
21 października 2015 r.

W ubiegłym tygodniu premier Ewa Kopacz ogłosiła w Świnoujściu zakończenie budowy tamtejszego gazoportu, który zapewnić ma Polsce bezpieczeństwo energetyczne i niezależność od dostaw tego surowca z kierunku wschodniego.

więcej
19 października 2015 r.

Współpracę z operatorem Stacja z Paczką, na odbiór przesyłek na stacjach paliw PKN Orlen, rozszerza Poczta Polska. 

więcej
15 października 2015 r.

3 października, dla niemal 2,5 tys. studentów Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, oficjalnie rozpoczął się rok akademicki 2015/2016. Uroczyste Gaudeamus już po raz piętnasty zabrzmiało w murach pierwszej w Polsce uczelni logistycznej.

więcej
14 października 2015 r.

Ponad 1000 specjalistów z branży logistyczno-transportowej wzięło udział w pierwszym Europejskim Kongresie Logistycznym Onecargo, który odbył się, pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Pomysłodawcą i inicjatorem spotkania było PKP Cargo.

więcej
6 października 2015 r.

W 2015 r. roku Polska sprzeda żywność na rekordowym poziomie 25 mld euro. Od stycznia do maja wartość eksportu produktów rolno-spożywcze wyniosła 9,3 mld euro. Mimo rosyjskiego embarga, w porównaniu do analogicznego okresu 2014 r., to wzrost o ok. 480 mln euro, czyli o 5,5%.

więcej
29 września 2015 r.

Z inicjatywy PKP Cargo 5-6 października odbędzie się w Katowicach Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO – prestiżowe, międzynarodowe spotkanie najważniejszych postaci z branży TSL oraz przedstawicieli jej kluczowych partnerów biznesowych, a także ze świata polityki i nauki. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP SA (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości).

więcej
23 września 2015 r.

Grupa ID Logistics, jeden z liderów logistyki kontraktowej, podsumowała swoją działalność w I półroczu 2015 r. Firma odnotowała wzrost przychodów i wzmocniła pozycję na światowym rynku usług logistycznych, szczególnie w zakresie obsługi klientów z branży e-commerce, retail i FMCG.

więcej
8 września 2015 r.

W końcówce ubiegłego roku ceny ropy naftowej spadły do poziomu najniższego od 5 lat. Wszystko wskazuje na to, że po okresie wzrostów cen i stabilizacji w latach 2011-2013, obecnie następuje znaczący ich spadek.

więcej
7 września 2015 r.

W II kwartale CMA CGM, trzeci na świecie przewoźnik kontenerowy pod względem tonażu statków, przewiózł 3,3 mln TEU ładunków. To wzrost o 6,2% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014.

więcej
7 września 2015 r.

Logicor, operator i właściciel nowoczesnych powierzchni logistycznych w Europie, zakończył niedawno rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej dla Faurecii - producenta elementów wyposażenia wnętrz samochodowych.

więcej
18 sierpnia 2015 r.

Śląskie Centrum Logistyki podpisało umowę na budowę piątej hali magazynowej o powierzchni 10 tys. m2. Inwestycja będzie kosztowała 25 mln zł.

więcej
5 sierpnia 2015 r.

Od dziś (5.08) można zgłaszać firmy do udziału w Plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL”. Jest to pierwszy ogólnopolski plebiscyt skierowany do firm zajmujących się Transportem Spedycją lub Logistyką, które w szczególny sposób dbają o warunki zatrudnienia oraz wykazują się troską o pracownika. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2015 r.

więcej
23 lipca 2015 r.

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk nawiązał współpracę z l niemiecką linią kontenerową Hamburg Süd, której pierwsze pojemniki zostały przeładowane w DCT 20 VII (kontenery będą korzystały w DCT z cotygodniowego serwisu dowozowego Seago Line).

więcej
21 lipca 2015 r.

Przy nieznacznie zmniejszonym obrocie netto i zysku brutto Grupa Kuehne + Nagel poprawiła wynik operacyjny (EBITDA) o 2,1% w I półroczu 2015 r. 

więcej
29 czerwca 2015 r.

Przedsiębiorstwa powinny uwzględniać wpływ, jaki firma wywiera na otoczenie oraz aktywnie reagować na pojawiające się wyzwania. Takie podejście do prowadzenia działalności biznesowej realizuje Dachser, działający globalnie operator logistyczny. Firma dba o swoich pracowników, klientów oraz przestrzeń, w której funkcjonuje.

więcej
23 czerwca 2015 r.

W Ustroniu Śląskim (28 maja) obradował XVI Kongresu Spedytorów, organizowany przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki. Podczas spotkania środowisko spedytorów i logistyków przeprowadziło dyskusję poświęconą rozwojowi branży TSL w Polsce, Europie i na rynku globalnym.

więcej
22 czerwca 2015 r.

W czerwcu operator logistyczny FM Logistic obchodzi 20-lecie swego funkcjonowania w Polsce. Z tej okazji firma zorganizowała jubileuszową konferencję, podczas której podsumowano działalności spółki w tym czasie.

więcej
20 czerwca 2015 r.

LS Airport Services, spółka z większościowym udziałem Skarbu Państwa, podpisała umowę z DHL Express Poland na budowę najnowocześniejszego międzynarodowego lotniczego terminalu kurierskiego w Polsce.

więcej
11 czerwca 2015 r.

Firma kurierska Tba EXPRESS we współpracy z Żabka Polska rusza z ogólnopolską siecią punktów odbioru przesyłek (blisko 4 tys. Żabek i Freshmarketów).

więcej
6 czerwca 2015 r.

Polska branża transportowa nie ma lekko. Niemiecka płaca minimalna dla polskich kierowców czy rosyjskie embargo, uderzające rykoszetem w przewoźników - to tylko niektóre z wyzwań stojących przed firmami transportowymi. Na osłodę pozostaje fakt kontynuowania inwestycji drogowych, co nadal czyni Polskę krajem atrakcyjnym dla sektora TSL.

więcej
3 czerwca 2015 r.

Niemiecki koncern DB Schenker sprzedał pakiet walorów PCC Intermodal - giełdowej spółki zajmującej się przewozami i przeładunkami kontenerów. Nabywcą jest firma Hupac. Szwajcarski przewoźnik kupił blisko 11 mln akcji polskiej spółki stanowiących 13,9% jej kapitału. 

więcej
30 maja 2015 r.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju poinformowało, że Zbigniew Rynasiewicz przestał pełnić funkcję wiceministra wczoraj, 30 maja. 

więcej
26 maja 2015 r.

Poczta Polska wygrała konkurs na pocztowego operatora wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej na lata 2016-2025. Oferta Polskiej Grupy Pocztowej, jedynego konkurenta państwowej spółki, została, zgodnie z oczekiwaniami, odrzucona przez niespełnienie wymogów formalnych.

więcej
23 maja 2015 r.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w Polsce, zrzeszająca właścicieli supermarketów spożywczych Intermarche oraz typu „dom i ogród” Bricomarche, otworzy w podpoznańskim Swadzimiu nowe centrum magazynowo-biurowe o powierzchni ponad 80 tys. m2.

więcej
19 maja 2015 r.

Duński Grupa A.P. Moller - Maersk odnotowała w I kwartale 2015 r. zysk netto w wysokości 1,3 mld dol. To wynik o 18% lepszy niż w ubiegłym roku. O 10% niższe, w porównaniu z analogicznym okresem 2014 r. były za to przychody ze sprzedaży, które zamknęły się w kwocie 10,5 mld dol.

więcej
18 maja 2015 r.

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada Polska to wydarzenie, na które co roku czekają wszyscy związani z tym sektorem gospodarki. Trzydniowa impreza (13-15 maja), odbywająca się na terenach Międzynarodowych Targów Kielce, była jednym z najważniejszych miejsc spotkań, rozmów i kontraktacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

więcej
15 maja 2015 r.

III Forum Transportu Intermodalnego Fracht 2015 zgromadziło, 29 IV w Gdańsku, liczne grono menedżerów firm logistycznych, przedstawicieli administracji oraz naukowców zajmujących się logistyką i transportem.

więcej
5 maja 2015 r.

W czasie polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych, które odbyły się 27 kwietnia, nie zapadła żadna decyzja dotycząca najważniejszej kwestii dla polskich przewoźników - ustawy o płacy minimalnej. Więcej niż o sytuacji firm transportowych dyskutowano na tematy kolejowe, a jakiekolwiek konkrety uzyskano w temacie żeglugi śródlądowej. Podpisano wreszcie, istotną dla żeglugi na Odrze, obustronną umowę o poprawie sytuacji na drogach wodnych pogranicza.

więcej
5 maja 2015 r.

Ponad 50 wystawców wzięło udział w tegorocznych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki, które odbyły się w Expo Silesia w Sosnowcu. Patronat medialny na imprezą miała Polska Gazeta Transportowa.

więcej
29 kwietnia 2015 r.

„Ministrowie” Gospodarczego Gabinetu Cieni Business Centre Club, dokonali oceny działań rządu w I kwartale 2015 r. na 2,7 punktu w skali od 0 do 5. To o 0,2 pkt więcej wobec IV kw. 2014 r. i o 0,4 pkt więcej w porównaniu do III kw. 2014. Działania premier Ewy Kopacz zostały ocenione na 4 pkt, a więc aż o 1 pkt lepiej od ostatniej oceny działań poprzedniego szefa rządu, Donalda Tuska, za III kw. ubiegłego roku. To najwyższa ocena szefa rządu od początku działania gabinetu cieni BCC.

więcej
28 kwietnia 2015 r.

Katowicki kongres jest uważany za najważniejsze spotkanie biznesowe w Europie Centralnej. Wzięło w nim udział aż 6000 osób, 700 prelegentów oraz 500 akredytowanych polskich i zagranicznych dziennikarzy.

więcej
21 kwietnia 2015 r.

W ubiegłym tygodniu, we wtorek (14 kwietnia), upłynął termin składania ofert w konkursie na pocztowego operatora wyznaczonego do świadczenia usługi publicznej na lata 2016-2025. Poza Pocztą Polską, której z końcem 2015 r. wygaśnie ta funkcja, w konkursie wystartowała także Polska Grupa Pocztowa. Gra toczy się o rynek szacowany na ok. 3 mld zł.

więcej
15 kwietnia 2015 r.

Firma kurierska FedEx postanowiła wzmocnić swoją obecność w Europie i podpisała porozumienie, zgodnie z którym przejmie jednego ze swoich konkurentów – holenderski TNT Express.

więcej
13 kwietnia 2015 r.

W ciągu ostatniego roku sytuacja w systemie transportowym Ukrainy przeszła poważny kryzys. Utrata dostępu do pięciu portów morskich i dwóch lotnisk na Krymie, zablokowanie i wysadzenie torów linii kolejowej do Doniecka (którędy dokonywno 45% ruchu towarowego), utrata wschodnich granic, a tym samym zamknięcie ogólnoeuropejskich korytarzy drogowych przechodzących przez Ukrainę, praktycznie całkowicie zablokowało rozwój branży w tym kraju.

więcej
9 kwietnia 2015 r.

W tym roku GEFCO świętuje trzydziestą rocznicę wejścia na hiszpański rynek. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej ostatnich lat, firma nie tylko wykazała się dużą konkurencyjnością, ale także zdołała utrzymać swoją czołową pozycję jednego z trzech największych graczy w sektorze logistycznym.

więcej
8 kwietnia 2015 r.

Poczta Polska ogłosiła nową strategię na lata 2015-2020. Zgodnie z jej założeniami głównym motorem wzrostu mają być paczki, przesyłki kurierskie i cały łańcuch usług świadczonych dla e-commerce. Spółka chce osiągnąć w tym segmencie 1,5 mld zł przychodów. W realizacji tego zadania pomóc ma m.in. podpisana w ubiegłym tygodniu umowa z operatorem, „Stacja z Paczką”, dotycząca odbioru przesyłek Poczty Polskiej na stacjach paliw należących do partnera projektu, firmy PKN Orlen.

więcej
8 kwietnia 2015 r.

Coraz większy napływ kontenerów do trójmiejskich portów powoduje to, że należałoby się zastanowić w jaki sposób najszybciej wysłać je w głąb Polski. Jedną z takich możliwości jest budowa terminali multimodalnych.

więcej
7 kwietnia 2015 r.

W Gliwicach odbyła się czwarta już konferencji "Logistyka Inwestycje Przyszłość", której organizatorem był gliwicki Urząd Miasta.

więcej
3 kwietnia 2015 r.

O wyzwaniach stojących przed transportem multimodalnym, a także szansach dla przewozu kontenerów i naczep intermodalnych, głównie w Polsce, ale także Europie, dyskutowano podczas trzeciej edycji konferencji Multimodal Europe 2015. Spotkanie z udziałem ok. 250 menedżerów branży logistyczno-transportowej odbyło się 19 marca w warszawskim hotelu Sound Garden.

więcej
1 kwietnia 2015 r.

DPD Polska – lider polskiego rynku usług kurierskich z 24% udziałów i obrotami przekraczającymi 1 mld zł (w 2015 r. mają one wynieść 1,2 mld), zmienia identyfikację graficzną, w tym logo.

więcej
31 marca 2015 r.

Z danych GUS wynika, że pod względem wykonanej pracy przewozowej rynek zwiększył się w lutym o 2,4% do 3,6 mld tkm. Niestety, pod względem masy skurczył się o 1,4 mln t w ujęciu rocznym za ten sam miesiąc. 

więcej
27 marca 2015 r.

W ubiegłym roku popyt brutto wyniósł ponad 2 mln m2, z czego 1,4 mln m2 przypadło na popyt netto. Deweloperzy reagowali szybko – w Polsce oddano do użytku aż milion m2 powierzchni magazynowych.

więcej
12 marca 2015 r.

Gefco Polska, filia międzynarodowej Grupy Geco, poszerza swoją sieć dystrybucyjną o platformę logistyczną w Łodzi. Dwunasty już oddział firmy w Polsce będzie świadczyć pełną gamę usług operatora i jednocześnie będzie punktem konsolidacji przesyłek do krajów Europy Wschodniej.

więcej
2 marca 2015 r.

Z definicji - suchy port jest obiektem bez dostępu do wody, ulokowany w miarę niewielkiej odległości od portu morskiego. Ładunki z portu morskiego transportowane są, poprzez port suchy, w głąb lądu. Dla portów trójmiejskich, taki suchym portem będzie powstający terminal w Zajączkowie Tczewskim.

więcej
13 lutego 2015 r.

12 II zakończyło obrady jury IX edycji Konkursu Kalendarzy branży TSL 2015.

więcej
2 lutego 2015 r.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju planuje, jak podaje „Gazeta Wyborcza”, stworzenie nowej strategii lotniskowej, która ma na celu uniknięcie sytuacji chybionych inwestycji czyli występowania portów z minimalnym ruchem pasażerów. Miałaby ona być oparta całościowo o kraj, a nie o poszczególne regiony.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega