Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
30 listopada 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plAktualności
Aktualności
Usługi na rynku logistycznym w dobie pandemii koronawirusa Logistyka
25 listopada 2020 r.

"Epidemia COVID-19 w branży logistycznej zdecydowanie zmieniła standard usług przyśpieszając cyfryzację branży (..) "

Rozmowa z dr inż. Grzegorzem Lichocikiem, Prezesem Dachser Polska.

więcej
Bez zmian na czele peletonu elektrobusów Transport drogowy
24 listopada 2020 r.

Solaris miał największy udział w nowo zarejestrowanych autobusach z napędem elektrycznym w Europie Zachodniej w trzech pierwszych kwartałach 2020 r. W analizowanym okresie na europejskie ulice wyjechały 242 autobusy Urbino electric.

więcej
Najlepszy tegoroczny kwartał PKP Cargo Transport szynowy
24 listopada 2020 r.

Grupa PKP Cargo przewiozła w trzecim kwartale 23,9 mln ton towarów, wykonana praca przewozowa wyniosła 5,99 mld tkm, a przychód 1 mld zł. Spółka podała, że EBITDA wyniosła 226,9 mln zł, a EBIT osiągnął wartość 36,6 mln zł. To najlepszy tegoroczny kwartał największego polskiego kolejowego przewoźnika, w którym zanotował zysk.

więcej
MAN TGX ciężarówką roku! Transport drogowy
23 listopada 2020 r.

Nagroda International Truck of the Year należy do najbardziej prestiżowych nagród w branży. Podczas (tym razem) wirtualnej ceremonii dr Andreas Tostmann, prezes zarządu MAN Truck & Bus, odebrał tę cenną nagrodę z rąk przewodniczącego jury ITOY, Gianenrico Griffiniego.

więcej
Dobre wyniki w teście porównawczym w Wlk. Brytanii  Transport drogowy
20 listopada 2020 r.

Wywrotki Scania XT 8x4 są liderem rynku w Wielkiej Brytanii od dawna. Według redakcji „Commercial Motor”, wiodącego brytyjskiego magazynu branżowego i organizatora testu porównawczego, wywrotka Scania P 410 XT to „niemal idealne połączenie funkcji i formy”.

więcej
Odbicie na rynkach w trzecim kwartale Transport drogowy
19 listopada 2020 r.

Grupa Wielton, należąca do grona dziesięciu światowych producentów naczep i zabudów samochodowych, wypracowała w samym trzecim kwartale 488,1 mln zł przychodów, osiągając wartość zbliżoną do rekordowego analogicznego okresu w 2019 r. (spadek o 4,6% rdr).

więcej
Na 10 lat obsługa stalowego giganta Transport szynowy
15 listopada 2020 r.

Dziesięcioletnia umowa DB Cargo z jednym z największych zakładów przemysłu stalowego w Niemczech - w połowie 2021 r. w zakładzie zainstalowane zostaną najnowocześniejsze urządzenia załadowczo-rozładunkowe w Europie.

więcej
Polska Konferencja LNG 2020 w wydaniu wirtualnym Transport drogowy
13 listopada 2020 r.

Polska Platforma LNG zaprasza na 4. edycję flagowego wydarzenia branży LNG w Polsce, które odbędzie się w dniu 17 listopada, 2020 roku. Tegoroczne wydanie konferencji, objęte patronatem honorowym Ministerstw Klimatu i Środowiska oraz Infrastruktury, zostanie przeprowadzone w formie wirtualnej. Jak co roku zgromadzi liderów polskiego rynku LNG, którzy omówią najważniejsze aspekty tej dynamicznie rozwijającej się branży.

więcej
Testy elektrycznych Nissanów Transport drogowy
11 listopada 2020 r.

Sieć sklepów SPAR rozpoczyna testowe dostawy zakupów elektrycznym Nissanem e-NV200. Tym samym SPAR wpisuje się w ekologiczny trend elektromobilności. Dostawy elektrycznym Nissanem będą realizowane w Warszawie – a w przyszłości także w kolejnych miastach. Rozbudowa floty elektrycznych samochodów dowożących zakupy z placówek SPAR będzie zależna od rozwoju programu wsparcia elektromobilności w Polsce.

więcej
Branża logistyczna kontra koronawirus Logistyka
10 listopada 2020 r.

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderzyła w branże związane z gastronomią, turystyką i hotelarstwem. Sektor logistyczny, mimo umiarkowanej pozycji na rynku, spotkał się z trudnościami, które wymusiły wprowadzenie zmian organizacyjnych i technologicznych. Utrzymanie płynności dostaw mimo wprowadzonych ograniczeń zostało podniesione do rangi sztuki.

więcej
Francuskie dostawczaki na czele Transport drogowy
9 listopada 2020 r.

Z wynikiem 910 rejestracji Renault zajęło pierwsze miejsce w sprzedaży samochodów dostawczych w październiku w Polsce. Daje to marce udział w polskim rynku samochodów dostawczych na poziomie 14,29%. Najlepiej sprzedającym się modelem wśród samochodów dostawczych okazał się Renault Master.

więcej
Rosną kolejowe przewozy towarowe Transport szynowy
8 listopada 2020 r.

We  wrześniu - czwarty miesiąc z rzędu w ujęciu masy i piąty w ujęciu pracy przewozowej - zwiększyły się kolejowe przewozy towarowe. Jednak w porównaniu z ubiegłym rokiem są nadal w trendzie spadkowym, choć przewozy w samym wrześniu r/r osiągnęły prawie taki sam wynik - były teraz zaledwie o 0,8% mniejsze.

więcej
Zawieszone połączenia do Czech Transport szynowy
6 listopada 2020 r.

Koleje Dolnośląskie zawieszają od 9 XI kursowanie pociągów transgranicznych do Czech. Ograniczenia, wynikające z zamknięcia czeskiej granicy z Polską, obowiązują do 12 XII. Od niedzieli, 8 XI wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy KD.

więcej
Bezpieczniej w autobusach w czasie pandemii Transport drogowy
5 listopada 2020 r.

Daimler Buses w swojej strategii zwalczania Covid-19 i ochrony pasażerów stawia na stałą kontrolę jakości powietrza w swoich pojazdach. Kluczowym ma być zapewnienie dużej ilości świeżego powietrza, jego szybkiej wymiany i zastosowanie antywirusowych wysokowydajnych filtrów cząstek stałych. Skuteczność wymienionych środków ochrony została potwierdzona wynikami badań przeprowadzonych przez Instytut Hermanna Rietschela na Politechnice Berlińskiej.

więcej
ASAP – ekspresowe rozwiązania logistyczne Logistyka
4 listopada 2020 r.

W branży logistycznej czas reakcji na potrzeby Klientów jest niezwykle cenny. Dlatego ekspresowe rozwiązania transportowe pozwalają dostarczać przesyłki do odbiorcy końcowego najszybciej jak to możliwe. Dzięki wdrażanym rozwiązaniom przez grupę kapitałową AsstrA Klienci dostarczą pilny ładunek nawet tego samego dnia, w którym miał miejsce załadunek towaru, uwzględniając bezpieczeństwo transportu.

więcej
Ponad 4,5 mln mniej pasażerów w Balicach Transport lotniczy
3 listopada 2020 r.

W październiku z usług krakowskiego lotniska skorzystało 145 349 pasażerów, to aż 82% mniej niż w październiku 2019 r. Łącznie od początku 2020 r. lotnisko w podkrakowskich Balicach obsłużyło 2 456 488 pasażerów, czyli 4,56 mln mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

więcej
Za niespełna trzy lata kolej dotrze do Pyrzowic Transport szynowy
2 listopada 2020 r.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę o wartości 660 mln zł (netto) z konsorcjum Track Tec Construction Sp. z o.o. (lider) oraz INFRAKOL Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budownictwa  Inżynieryjnego i Kolejowego Sp. z o.o. , na modernizację częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie.

więcej
Słynne samochody jeżdżą koleją Transport szynowy
30 października 2020 r.

W ramach paneuropejskiej sieci kolejowej DB Cargo, przewozy gotowych samochodów Fiat 500 Hybrid z fabryki w Tychach do St.Priest we Francji, na polskim odcinku realizuje DB Cargo Polska

więcej
Ruszyła seryjna produkcja nowego dostawczaka Transport drogowy
29 października 2020 r.

Z fabryki Volkswagen Poznań zjechały pierwsze sztuki najnowszej generacji modelu Caddy. Piąta generacja tego bestsellera, który został złożony ponad 3 mln razy, osadzona jest na platformie MQB, wykorzystywanej także w produkcji Golfa 8. 

więcej
Poszerzenie granic Logistyka
28 października 2020 r.

280 km do Petersburga, 150 km do Helsinek i 50 do granicy rosyjsko-fińskiej. Port tranzytowy Kotka, położony w mieście o tej samej nazwie nad brzegiem Zatoki Fińskiej, zajmuje poczesne miejsce w wymianie handlowej między krajami WNP i resztą świata.

więcej
Łączne inwestycje o wartości 48,5 mld zł  Transport drogowy
27 października 2020 r.

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2020 r. firmy leasingowe udzieliły finansowania o łącznej wartości 48,5 mld zł, przy ujemnej dynamice rynku na poziomie -15,2% r/r. (dane ZPL po trzech kwartałach 2020r.).

więcej
Pakiet Mobilności zaskarżony do Trybunału Sprawiedliwości UE! Transport drogowy
26 października 2020 r.

W trakcie prac legislacyjnych nad Pakietem Mobilności zarówno Parlament Europejski, jak i Rada Unii Europejskiej odrzucały wszystkie poprawki, zaproponowane przez europarlamentarzystów i przedstawicieli Rządów ze wschodniej części Unii Europejskiej. W opinii TLP Parlament Europejski oraz Rada UE złamały prawo i działają w tej sprawie sprzecznie z unijnym prawem traktatowym.

więcej
Pakiet Mobilności – jak interpretować nowe przepisy? Transport drogowy
25 października 2020 r.

Zmiany dotyczące czasu jazdy i odpoczynku kierowców w całej Unii Europejskiej obowiązują od 20 VIII. Upłynęły więc już dwa miesiące, a w dalszym ciągu nie ma jasnych informacji, jak respektować zapisy, które weszły w życie. Wśród przedstawicieli branży transportowej pojawia się coraz więcej wątpliwości związanych z interpretowaniem nowej dyrektywy. Co więcej, sama Komisja Europejska wskazała kilka zastrzeżeń w konstrukcji nowych zapisów.

więcej
Nowe wyzwania, nowe rozwiązania Transport drogowy
23 października 2020 r.

Według raportu ICAN Research Nowe strategie na trudne czasy, opracowanego na zlecenie Continental Opony Polska, nowe regulacje unijne dotyczące redukcji emisji CO2 przez pojazdy ciężarowe (za pomocą narzędzia VECTO), brexit i tzw. pakiet mobilności to trzy najważniejsze wyzwania, z jakimi musi zmierzyć się cała branża transportowa w Polsce w 2020 r. i najbliższych latach.

więcej
Nowa platforma skierowana do świata transportu Transport drogowy
23 października 2020 r.

IVECO LIVE CHANNEL tworzy wirtualny dom dla swoich klientów i entuzjastów, pozwalający spotykać się, utrzymywać kontakt z marką oraz śledzić najnowsze informacje. Zgodnie z aktualnymi trendami cyfryzacji marka w rekordowym czasie uruchamia nową platformę służącą rozwijaniu relacji z klientami i światem transportu.

więcej
To już 200-tka w jednej firmie Transport drogowy
22 października 2020 r.

Firma Marathon International z Kostrzyna powiększyła flotę, potwierdzając przy tym dominację marki DAF w parku samochodowym firmy. W połowie września prezes firmy odebrał jubileuszowego, dwusetnego DAF-a CF.

więcej
Światowa premiera nowego autobusu elektrycznego Transport drogowy
20 października 2020 r.

Dzisiaj - 20 X - swoją premierę miał nowy model elektryka Solarisa - Urbino 15 LE electric. To pierwszy autobus elektryczny marki, który jest dedykowany zarówno do przewozów miejskich, jak i pozamiejskich. Będzie faktyczną ekologiczną alternatywą dla modeli spalinowych w segmencie międzymiastowym?

więcej
10 nowych ciągników uzupełnia flotę Transport drogowy
20 października 2020 r.

W nadchodzących miesiącach Volvo Trucks przekaże firmie Alegre Logistic 10 ciągników siodłowych Volvo FH, 4x2, 500 HP. Pierwsze dwa pojazdy zostały odebrane już 15 X w oddziale Volvo Trucks Polska w Będzieszynie.

więcej
Sieć stacji samoobsługowych zmieniła właściciela Transport drogowy
19 października 2020 r.

Anwim S.A., właściciel marki MOYA, podpisał z BM Reflex Sp. z o.o. Sp. K. umowę przyrzeczoną, dotyczącą zakupu części sieci stacji eMILA i tym samym rozpoczął proces włączania ich do swojej sieci stacji paliw.

więcej
15-lat kształcenia zawodowego w Poznaniu Transport drogowy
18 października 2020 r.

Dokładnie 15 lat temu, w roku 2005, w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu rozpoczęła swe działanie pierwsza klasa pod patronatem Volkswagen Poznań. Przez lata współpraca systematycznie się poszerzała, a klasy pod patronatem spółki nie tylko w Swarzędzu, ale również we Wrześni, opuściło od tego momentu prawie 580 specjalistów – mechaników, mechatroników, elektromechaników i odlewników – z których niemal 88% znalazło później zatrudnienie w fabrykach Volkswagen Poznań.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega