AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
07 marca 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plAktualności
Aktualności
AsstrA wykazuje silny wzrost w 2020 r. Logistyka
3 marca 2021 r.

Obroty międzynarodowej grupy kapitałowej w 2020 r. sięgnęły 370 mln euro, przewyższając wyniki z 2019 r. o 7,5%. W ubiegłym roku grupa skupiła się na rozwoju logistyki projektowej: oddziały AsstrA Project Logistics zostały otwarte w Londynie, Kotce i Houston. Wzrost liczby nowych Klientów w tym obszarze wyniósł 37%, a zysk brutto wzrósł o 12% w porównaniu do 2019 r.

więcej
Ułatwienie w uiszczaniu myta w Skandynawii i Szwajcarii Transport drogowy
1 marca 2021 r.

UTA  rozszerza działanie swojego interoperacyjnego urządzenia UTA One® na cztery kolejne kraje europejskie. Dochodzi Skandynawia i Szwajcaria.

więcej
Poluzowanie ograniczeń dla przewoźników? Transport drogowy
26 lutego 2021 r.

Od początku pandemii Covid-19 przewoźnikom drogowym nie ułatwiają życia ciągłe zmiany przepisów i wymagań w stosunku do kierowców. Te niestety następują często z dnia na dzień, a zapoznanie się z nimi wymaga analizy przepisów danego kraju, dostępnych tylko w jego języku urzędowym.

więcej
Wcześniejsze poznanie klienta, elastyczność i kompleksowość usług Logistyka
26 lutego 2021 r.

Ekspert Dachser Polska o wymaganiach współczesnej logistyki kontraktowej.

więcej
Pomoc włoskim szpitalom w walce z pandemią Logistyka
24 lutego 2021 r.

Środki ochrony indywidualnej w służbie zdrowia w związku z drugą jesienną falą zachorowań na Covid-19 pozostają towarem deficytowym. Włochy jako pierwszy zachodni kraj dotknięty koronawirusem miał przewagę w pozyskiwaniu międzynarodowych łańcuchów dostaw. Jednak z powodu braku wzorów do naśladowania pojawiły się trudności z opracowaniem planów zarządzania kryzysowego. Włosi proszą o pomoc w walce z pandemią.

więcej
Trzeci rok seryjnej produkcji elektrycznych ciężarówek Transport drogowy
22 lutego 2021 r.

Trzy lata po rozpoczęciu małoseryjnej produkcji FUSO eCantera, dostawy tego w pełni elektrycznego, lekkiego samochodu ciężarowego Daimler Trucks przekroczyły próg 200 pojazdów.

więcej
Najbardziej ekologiczny deweloper przemysłowy w Europie Logistyka
19 lutego 2021 r.

Firma Panattoni tylko w 2020 r. firma uzyskała zielone certyfikaty dla 2,6 mln m2 zrealizowanej powierzchni zdobywając m. in. BREEAM na poziomie Outstanding za najbardziej ekologiczny budynek przemysłowy na świecie.

więcej
Małe dostawcze produkowane będą we Francji Transport drogowy
18 lutego 2021 r.

Gama małych samochodów dostawczych Nissana nowej generacji zostanie zbudowana na platformie Aliansu i wszystkie wersje, zarówno w pełni elektryczne, jak i spalinowe, będą produkowane we Francji. W planach są zarówno warianty osobowe, jak i dostawcze, w różnych kombinacjach rozmiarów.

więcej
List intencyjny dla Programu Zielona Kolej Transport szynowy
17 lutego 2021 r.

DB Cargo Polska i PKP Energetyka podpisały list intencyjny wyrażający wolę współpracy w zakresie Programu Zielona Kolej, którego celem jest wypracowanie zasad zasilania realizowanych przez DB Cargo Polska przewozów kolejowych energią trakcyjną pochodzącą z odnawialnych źródeł energii (OZE) w 100% w ciągu 3 lat. 

więcej
Podsumowanie chińskiego starego roku Logistyka
16 lutego 2021 r.

„Koronawirus” został wybrany słowem roku 2020. Przez 12 miesięcy ludzie na całym świecie nauczyli się życia w nowych realiach, przestrzegania dystansu społecznego oraz ustalonych zasad. Trwające zmiany drastycznie wpłynęły na chińską logistykę i łańcuchy dostaw.

więcej
Rośnie znaczenie Sławkowa w transporcie intermodalnym z Chin Logistyka
15 lutego 2021 r.

W zeszłym roku spółka PKP LHS z chińskiego Xi’an do Sławkowa przewiozła kontenery w łącznej ilości 3 tys. TEU. Zrealizowała je 40 pociągami intermodalnymi, których czas przewozu wynosił tylko 12 dni.

więcej
Z wodorem nawet do 1000 km Transport drogowy
15 lutego 2021 r.

Wyzwania związane z ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych skłaniają sektor transportu i logistyki do poszukiwania alternatyw dla oleju napędowego. Oprócz pojazdów elektrycznych, które już dziś wykorzystywane są w centrach dużych miast, opcją dla zeroemisyjnego transportu na dłuższych dystansach mogą być ciężarówki napędzane ogniwami wodorowymi.

więcej
Modernizacja linii Sosnowiec - Tunel Transport szynowy
13 lutego 2021 r.

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że rozpoczynają przebudowę 3 wiaduktów i 8 przepustów na linii Sosnowiec – Tunel. Inwestycje będą kosztowały 23 mln zł (ze środków budżetowych).

więcej
Wyniki Grupy w 2020 r. lepsze od spodziewanych Transport drogowy
12 lutego 2021 r.

Grupa Wielton w 2020 r. osiągnęła 15 420 szt. sprzedaży wolumenowej, co przełożyło się na 1 809,3 mln zł przychodów i 94,4 mln zł EBITDA, wynika z szacunkowych danych. Grupa udało się też ograniczyć zadłużenie finansowe netto do 371,6 mln zł (-7 proc. rdr.) m.in. poprzez zarządzanie kapitałem pracującym. W kolejnych latach zadłużenie ma być ograniczane w stosunku do osiąganych wyników.

więcej
Brexit. Gra skończona Logistyka
10 lutego 2021 r.

24 grudnia 2020 r., w przeddzień świąt Bożego Narodzenia, przedstawiciele Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii doszli do porozumienia w sprawie warunków wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z UE. Okres przejściowy zakończył się o północy 1 stycznia 2021 r. Jak nowe zasady współpracy między Brukselą a Londynem wpłynęły na rynek usług transportowych i logistycznych dowiadujemy się od ekspertów AsstrA-Associated Traffic AG.

więcej
Nowe autobusy pojadą do Austrii Transport drogowy
8 lutego 2021 r.

Firma Solaris Bus & Coach podpisała niedawno trzy umowy ramowe gwarantujące jej wyłączność na dostarczenie do 182 szt. autobusów, które będą użytkowane w całej Austrii. Przewoźnik Österreichische Postbus AG zdecydował się wybrać Solarisa jako potencjalnego dostawcę zarówno bezemisyjnych, jak i konwencjonalnych pojazdów. Podpisane kontrakty ramowe zakładają dostawy w latach 2021-2023 łącznie do 40 autobusów wodorowych oraz 142 z silnikami spalinowymi o różnych długościach.

więcej
Program 100 obwodnic w toku Transport drogowy
7 lutego 2021 r.

Program budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 (PB100) został ogłoszony 8 II 2020 r. Minęło 12 miesięcy i GDDKiA postanowiła przedstawić raport z aktualnego stanu działań. W 2020 r. podpisane zostały umowy na realizację trzech obwodnic z tego rządowego Programu. Dla dziesięciu obwodnic trwają przetargi na realizację, dla kolejnych 33 trwają poszukiwania wykonawców dokumentacji projektowej, a dla 54 obwodnic trwa opracowanie dokumentacji lub przygotowanie do ogłoszenia przetargów na dokumentację.

więcej
Dobre wyniki holenderskiego producenta Transport drogowy
5 lutego 2021 r.

W 2020 r. firma DAF Trucks umocniła swoją pozycję światowego producenta pojazdów użytkowych. Udział w segmencie pojazdów ciężkich (> 16 t DMC) na rynku europejskim wzrósł do 16,3%. Na Tajwanie i w Brazylii wprowadzono do oferty najnowszą gamę ciężarówek. DAF zapowiedział również rozpoczęcie produkcji modelu CF Electric.

więcej
Sinusoida w transporcie AGD w okresie pandemii Logistyka
2 lutego 2021 r.

Jak wynika z analizy GfK (Growth from Knowledge), platformy internetowej w zakresie konsultingu dla branży dóbr konsumenckich, w okresie pandemii globalny rynek małego AGD (wykluczając Amerykę Północną i RPA) wzrósł w ujęciu wartościowym o 8,6 %. Natomiast segment dużego AGD wykazał jednakowej wysokości spadek.

więcej
Krakowskie lotnisko podsumowało zeszły rok Transport lotniczy
1 lutego 2021 r.

Lotnisko w Balicach podsumowało zeszły rok, w którym obsłużyło 2 592 972 pasażerów. Jest to aż 69 % (5 817 904) mniej niż w 2019 r. 

więcej
Źródło wiedzy o Skandynawii i e-sklep z wycieczkami w jednym - od Unity Line! Transport wodny
29 stycznia 2021 r.

Wszystkich, którzy planują wyjazd do Skandynawii lub są zainteresowani tym regionem powinni zapoznać się z serwisem www.skandynawskiepodroze.pl. Blog w przejrzysty i przystępny sposób informuje o życiu, kulturze i tradycjach naszych Północnych sąsiadów.

więcej
Usprawnienie dostawy w short distance Logistyka
27 stycznia 2021 r.

Firma Dachser wprowadza rozwiązanie dla short distance we wszystkich europejskich oddziałach. Nowe urządzenie zapewnia kierowcom kompleksowy system wsparcia, który intuicyjnie i niezawodnie prowadzi ich przez wszystkie procesy logistyczne w transporcie.Z rozwiązania już korzystają dwa polskie oddziały – w Szczecinie i Poznaniu – a w kolejnych zostanie wprowadzone w tym roku. Ostatnie wdrożenie nastąpi w sierpniu 2021 r. we Wrocławiu.

więcej
Inwestycja w rozwój gliwickiego terminala  Transport szynowy
26 stycznia 2021 r.

Gliwicki terminal PKP Cargo został wyposażony w nowoczesny reachstacker Kalmar DRG450, który jest jednym z dwóch, jakie będą już niedługo obsługiwać pociągi operatorsko-intermodalne PKP Cargo Connect.

więcej
Małaszewicze - park logistyczny Transport szynowy
24 stycznia 2021 r.

Małaszewicze, woj. lubelskie, kilka kilometrów od granicy polsko-białoruskiej. Za pięć lat o tej porze, prace na budowie największego i najnowocześniejszego parku logistycznego w Europie powinny być na finiszu. Wywiad z Andrzej Sokolewiczem, prezesem spółki Cargotor (części grupy PKP Cargo, zarządzającej infrastrukturą kolejową w Polsce).

więcej
Nowe autobusy w Jeleniej Górze Transport drogowy
20 stycznia 2021 r.

Łącznie dziewięć autobusów Scania Citywide LF o długości 12 m dołączyło do floty Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze w wyniku dwóch przetargów wygranych przez Scania Polska S.A. Pojazdy zostały przygotowane przez serwis Scania w Słupnie.

więcej
Drugie życie baterii Transport drogowy
16 stycznia 2021 r.

Solaris Bus & Coach wraz z Impact Clean Power Technology i firmą TAURON Polska Energia, będą realizować projekt „Second Life ESS” mający za zadanie tworzenie systemu magazynowania energii elektrycznej w zużytych bateriach z autobusów. Projekt współfinansuje NCBiR.

więcej
Mocna pozycja na rynku aut dostawczych w 2020 r. Transport drogowy
14 stycznia 2021 r.

Samochody dostawcze Toyoty zanotowały w grudniu kolejny bardzo dobry miesiąc po rekordowym listopadzie i zakończyły rok 2020 z konsekwentnym wzrostem sprzedaży. Toyota w ciągu kilku lat stała się silnym graczem na rynku aut użytkowych, awansując w 2020 roku na siódme miejsce.

więcej
Najmocniejszy silnik także w Polsce Transport drogowy
12 stycznia 2021 r.

Niezwykły ciągnik dołączył do floty firmy Kacpi Logistic. Silnik Scania V8 nowej generacji o mocy 770 KM i momencie 3700 Nm, to prawdopodobnie najmocniejszy obecnie produkowany fabrycznie silnik do pojazdów ciężarowych. Pojazd został wydany w serwisie Scania w Olsztynie.

więcej
Szkolenia w czasach zarazy Transport drogowy
5 stycznia 2021 r.

Ponad 80 zawodowych kierowców wzięło udział w wykładach online z bezpiecznej jazdy, a kolejnych 50 sprawdziło swoje umiejętności w praktyce, wsiadając do kabin najnowszych modeli Volvo Trucks i wicząc kontrolowane poślizgi na Autodromie Jastrząb.

więcej
Po co komu telematyka? Transport drogowy
4 stycznia 2021 r.

Telematyka to narzędzie pozwalające zbierać mnóstwo danych dotyczących każdego przejazdu samochodu ciężarowego. Dzięki niej poznamy dokładną lokalizację samochodu w czasie rzeczywistym, uzyskując jednocześnie wgląd w raporty spalania oraz np. dostępny czas pracy u danego kierowcy.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Badanie
Razem z zespołem Teleroute zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej tego, w jaki sposób Twoim zdaniem ten rok będzie się rozwijał w naszej branży.
Zajmie to tylko 2 minuty!
Możesz wypełnić ankietę do 7 marca