LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
18 kwietnia 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowe zlecenia dla przewoźników
Transport drogowy

Nowe zlecenia dla przewoźników

Sieci neuronowe w transporcie drogowym

AS

Niemiecka firma spedycyjna Cargonexx, z siedzibą w Hamburgu, oferuje przewoźnikom atrakcyjne zlecenia kabotażowe i międzynarodowe. System opiera się na nowoczesnych technologiach, ceny rynkowe za ładunki obliczane są automatycznie przez algorytm matematyczny, a korzystanie z serwisu jest zupełnie darmowe. Co oznacza to dla przewoźników w praktyce? I jakie znaczenie mają sieci neuronowe w transporcie drogowym?


Z rozwojem technologii i digitalizacją spotykamy się na co dzień. Coraz więcej firm spedycyjnych stara się unowocześnić swoje systemy, aby móc efektywniej kontrolować przewozy ładunków. Cargonexx, aby unowocześnić swój system, wykorzystał sieci neuronowe, znane również  pod pojęciem „sztucznej inteligencji” i stworzyła algorytm matematyczny, który oblicza w przeciągu sekundy ceny rynkowe dla prawie każdego ładunku w transporcie drogowym. Zaproponowane ceny dopasowane są m.in. do wagi ładunków i do trasy, na których są przewożone.  Algorytm bierze pod uwagę również takie dane jak np. okresy świąteczne.

Jak funkcjonuje algorytm i czym są sieci neuronowe? Sieci neuronowe to inaczej symulatory modeli matematycznych realizujące pseudorównoległe przetwarzanie informacji, składające się z wielu wzajemnie połączonych neuronów i naśladujące działanie biologicznych struktur mózgowych. Aby inteligentny algorytm matematyczny Cargonexx był niezawodny potrzebuje on nieustannie setek, a nawet milionów danych transportowych mających wpływ na ceny rynkowe ładunków. Podobne technologie są stosowane przez firmę Google czy Amazon. Im więcej danych, tym lepiej. A sam proces przetwarzania danych trwa zazwyczaj latami.

Cargonexx współpracuje obecnie z największymi firmami transportowymi w Niemczech. Przejmuje od nich ładunki i zbiera dane przewozowe. Pomału otwiera się też na rynek polski.  Coraz więcej krajowych firm transportowych rejestruje się i korzysta z serwisu Cargonexx. Rejestracja w nim jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Obecna liczba przewoźników to 1217. Tendencja cały czas wzrasta. Co tydzień rejestruje się ok. 75 nowych firm.

 Jak funkcjonuje Cargonexx w praktyce? Niemiecka firma połączyła nowoczesną technologię z doświadczeniem. Zarejestrowani spedytorzy wprowadzają na platformę firmy zlecenia w max. 2 min. i automatycznie otrzymują za nie propozycję ceny. Gdy ją potwierdzą, Cargonexx przejmuje zlecenie jako odpowiedzialna spedycja. Zarejestrowani przewoźnicy są natomiast automatycznie informowani o dostępnych zleceniach i mogą je potwierdzać już poprzez jedno kliknięcie.

Cargonexx zawiera umowy ze spedycjami i z przewoźnikami.  Nie jest pośrednikiem tylko bezpośrednim partnerem umowy. W razie jakichkolwiek problemów, zespół doświadczonych spedytorów jest do dyspozycji i służy pomocą w języku polskim, niemieckim lub angielskim. Firma odpowiada także za realizację każdej transakcji. Zapłata za transport następuje z kolei od razu po wykonaniu zlecenia.

 W lutym odwiedziliśmy pierwsze firmy spedycyjne w Polsce i prowadzimy rozmowy z kolejnymi. Ten rynek transportowy jest dla nas niezmiernie ważny. Pierwsze zlecenia z polskimi przewoźnikami przebiegły punktualnie i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Mamy nadzieję na dalszy rozwój – zdradza prezes firmy Cargonexx, Andreas Karanas.

[ AS ]



« powrót
Biuro Brokerskie Omega